Şeker gibi parça, başarılı olur

  • Giriş : 10.03.2007 / 00:00:00

Kenan Doğulu’nun Eurovision'da seslendireceği “Shake it up Şekerim” müzik otoritelerinden tam not aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Pop müziğinin genç yıldızı Kenan Doğulu’nun 10-12 Mayıs tarihleri arasında Finlandiya’nın Helsinki kentinde yapılacak 52. Eurovision Şarkı Yarışması’nda ülkemizi temsil edeceği ’Shake it up Şekerim’(Salla Şekerim) adlı şarkısı dün tanıtıldı. Stüdyoda şarkıyı seslendirdikten sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Doğulu parçada değişiklikler yapabileceklerini söyledi: “Bugün şarkının ilk halini seslendirdim. Mayıs ayına kadar çalışmalarımız sürecek. İnanıyorum ki bu şarkı bir çok insanın gönlünü bağlayacak. Herşeyin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Buna inandık. Şu ana kadar aldığım tepkiler çok olumlu.” Sevilen popçu, parçanın İngilizce olmasıyla ilgili olarak ise şöyle konuştu: “Uluslararası bir yarışmada 3 dakikalık bir şarkıyı bir kez söylerken anlaşılmama handikapı yaşamak istemedim. Yoksa ben Türkçe’yle büyüdüm. Yaptığımız araştırmalar da, İngilizce olmasının daha avantajlı olduğunu ortaya koydu.”

‘Shake it up Şekerim’ için ne dediler?

Levent Yüksel: Güçlü bir şarkı
Şarkıyı çok beğendim. Çok güzel olmuş. Şeker gibi bir parça. İnanıyorum ki Kenan ülkemizi en iyi şekilde temsil edecektir. Yarışmada başarılı olacağına inanıyorum.

Garo Mafyan: Başarılı olur
Tahmin ediyorum başarılı olacak. Parçanın sonundaki oryantale bir şey diyemem. Bu öyle düşünülmüş, yapılmış. Bundan sonrası için yeni fikirler ortaya atılabilir. Söylenen her şey parçaya bir şey katmalıdır. Ekip tavsiyeleri değerlendirirse parça daha da güzel olabilir.

Sertab Erener: Güçlü bir şarkı
Kenan’a bol şans diliyorum. Şarkının çok güçlü olduğunu düşünüyorum. Ve eminim yarışma gecesi iyi bir performans ve şovla bu bizi başarıya götürecektir. Kenan’ın başarılı olmaması için hiç bir sebep yok. Şarkı için emeği geçen herkesin eline sağlık.

İlhan Şeşen: Nakarat iyi
Sevimli bir şarkı. Nakaratının İngilizce oluşu çok güzel. Son nakaratı akılda kalıcı yapmış. Sadece oryantal bölümünü abartılı buldum. Zorlamaya gerek yok.

Demir Demirkan: Şov da güzel olmalı
Parça bir pop şarkısı olarak güzel. Kenan neredeyse doğduğundan beri sahnede. Deneyimini ve sahne şovunu şarkıya eklerse başarılı olur.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious