'Şekerim'in en çok nakaratı beğenildi

  • Giriş : 10.03.2007 / 00:00:00

Eurovision yarışmasında Türkiye'yi temsil edecek Kenan Doğulu, İngilizce sözlü "Shake it up Şekerim" şarkısını ilk kez seslendirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Müzik dünyası genellikle olumlu buldu: "Nakaratı sevimli. Güçlü bir şarkı. Pop olarak güzel..."

Kenan Doğulu, Eurovision Şarkı Yarışması için hazırladığı İngilizce sözlü 'Shake it up Şekerim' şarkısını, ilk kez seslendirdi. Müzik dünyası, Doğulu'nun şarkısını sevimli buldu.

Türkiye'yi 52'nci Eurovision Şarkı Yarışması'nda temsil edecek olan Kenan Doğulu'nun "Shake it up Şekerim" adlı şarkısı, TRT'nin İstanbul Tepebaşı'ndaki stüdyolarında gerçekleştirilen basın toplantısıyla tanıtıldı. Doğulu şarkısını, altı kişilik dans ekibinin eşliğinde seslendirdi. Toplantıda sonra konuşan TRT Genel Müdür Vekili Ali Güney, Türkiye'yi Helsinki'de temsil edecek olan Doğulu'nun, İngilizce şarkısıyla başarıya ulaşacağına inandıklarını kaydetti.

ÇOÇUKLUK HAYALİMDİ
Kendisine destek olan herkese teşekkür eden Doğulu ise, "Şarkı üzerinde çalışmalar mayıs ayına kadar devam edecek. Hatta Avrupa Turnesi ile şarkının promosyonunu yapacağız" dedi. Doğulu, şarkının sözlerinin İngilizce olmasını eleştirenler içinse, uluslararası bir yarışmada üç dakikalık zaman içersinde dille ilgili dezavantaj yaşamak istemediğini belirtti. Doğulu, "Türkçe ile büyüyen, yıllardır güzel Türkçe sözlerle şarkılarını yapan biriyim. Yaptığımız araştırmalar sonucu şarkının İngilizce olması yönündeydi. Biz de bunu seçtik" diye konuştu. "Çocukluğumdan beri bu yarışmaya katılmak hayalimdi" diyen sanatçı, Yunanistan adına yarışacak olan şarkının sözlerinde de "shake it up" sözlerinin bulunması konusunda ise şöyle konuştu: "Bunun bizi etkileyeceğini düşünmüyorum. Hatta dikkat bile çekebilir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious