Sekretere akıl almaz işkence!

  • Giriş : 24.08.2006 / 00:00:00

Meryem Sak'a, ‘Senin içinde şeytan var, şeytanı çıkaracağım’ diyerek bir ay boyunca işkence yapan işadamı Mustafa Hüseyin Kıvrık tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İşkenceci patronun dişleri ve ayak tırnakları kerpetenle çektiği, çekiçle ayaklarını ezdiği, zincirle dövülüp karyolaya bağladığı Meryem Sak'ın kan kaybından ölmemesi için yaralarına, Tıp Fakültesi 3'üncü sınıf öğrencisi olan kardeşi Ahmet Sak'ın pansuman yaptığı belirlendi.

Sekreteri Meryem Sak'ı, Antalya kent merkezinde Karaalioğlu Parkı yanındaki evine götürüp ellerini kelepçeleyen ve zincirle karyolaya bağlayan bijuteri firması sahibi 58 yaşındaki Mustafa Hüseyin Kıvrık, çekiçle genç kızın ayak parmaklarını ezmiş, kerpetenle dişlerini ve tırnaklarını çekmişti. Kıvrık, “Senin içinde şeytan var. Günahkarsın.

İçindeki şeytanı çıkaracağım” diyerek işkence yaptığı Meryem Sak, bir ay boyu süren esaretten yine işadamı Kıvrık'ın iki kızının polise yaptığı ihbarla kurtuldu. Patronu olan Mustafa Hüseyin Kıvrık'ın akıl almaz işkencesine, Meryem Sak'ın annesi Hatice Sak ile Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi 3'ncü sınıf öğrencisi kardeşi 19 yaşındaki Ahmet Sak'ın da yardımcı olduğu belirlendi. Meryem Sak, dün polis baskınıyla kurtarılıp hastanede tedavi altına alınırken, Mustafa Hüseyin Kıvrık, Hatice Sak ve Ahmet Sak tutuklandı.

ÖLMESİN DİYE PANSUMAN YAPMIŞ

Polis, konuyla ilgili soruşturmasını sürdürürken korkunç olayın detayları da ortaya çıkmaya başladı. Dişleri ve ayak tırnakları kerpetenle çekilen, çekiçle ayakları ezilen, zincirle dövülüp karyolaya bağlanan Meryem Sak'ın hayatta kalabilmesi için tıp eğitimi gören kardeşi Ahmet Sak'ın yardımcı olduğu belirlendi.

İddiaya göre Ahmet Sak, ablası Meryem Sak'ın kanayan yaralarına tampon yapıp, akan kanı durdurdu. Ablasının kan kaybından ölmemesi için okulda öğrendiklerini uygulayan Ahmet Sak'ın, işkencede kullanılan zinciri de bahçedeki köpeklerin birinden aldığı tespit edildi. Ahmet Sak, ifadesinde zinciri kendisinin getirdiğini, diş ve tırnak sökmede kullanılan kerpeteni Kıvrık'ın bulduğunu, annesi Hatice Sak'ın da ablasının tırnaklarını çektiğini söyledi. İşadamı Kıvrık ise işkenceyi kendisinin yapmadığını, sekreteri Meryem Sak'a sadece Tokat attığını ileri sürdü.

MUHASEBECİ: KANIM DONDU

İşkenceden tutuklanan işadamı Mustafa Hüseyin Kıvrık'ın yanında 2 yıldır muhasebeci olarak çalışan Osman Göçer, olayı gazetelerde okuyunca dehşete düştüğünü söyledi. Göçer, şunları söyledi:

“Haberi okuyunca kanım dondu. Böyle bir olaya kalkışabileceği aklımın ucundan bile geçmedi. Kıvrık, iki yıl önce Kütahya'dan gelerek şahıs şirketini kurdu. Bir tavsiye üzerine bana gelip muhasebe işlerini yapmamı istedi. Herşey normal gidiyordu. Ofisinde zaman zaman dini konular üzerine sohbet ederdik. Bir sohbette bana şıhlık yaptığını söyledi. Üç ay öncesine kadar muhasebe evraklarını ofisine kadar gidip kendimiz alırdık. Üç ay önce, ‘Artık siz gelmeyin ben göndereceğim’ diyerek işyerine girmemizi önledi. Hatice Sak, işyerinde yemekler yapardı. Kıvrık, Ahmet ve Meryem'i bize yeğenleri olarak tanıtmıştı. Bildiğim kadarıyla Ahmet'in üniversite masraflarını da karşılıyordu.”

AİLEYİ KÜTAHYA'DAN GETİRTMİŞ

İşadamı Mustafa Hüseyin Kıvrık'ın İzmir Aliağa nüfusuna kayıtlı olduğu, iki yıl önce Kütahya'dan Antalya'ya gelerek, ‘An-Roda’ adlı ithalat- ihracat üzerine faaliyet gösteren bijüteri şirketini 5 milyar TL sermaye ile kurduğu belirlendi. Kıvrık, Kütahya'da tanıştığı Hatice Sak ve kızı Meryem Sak'ı da Antalya'ya getirdi. Eşinden 10 yıl önce boşanan Hatice Sak ve kızı Meryem daha sonra Kıvrık'ın işyerinde çalışmaya başladı. Daha önce Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni kazanıp Antalya'ya gelen Ahmet Sak da kente gelen Kıvrık'ın kendilerine tuttuğu evde yaşamaya başladı.

Antalya'da polisin gözaltına aldığı sırada, Kıvrık'ın üzerinden bir muska çıktı. İşkence gören Meryem Sak ile buna seyirci kalıp hatta yardımcı olmakla suçlanan annesi Hatice Sak'ın, psikolojik rahatsızlıklarının bulunduğu belirtildi. Sak ailesinin tıp eğitimi gören oğulları Ahmet Sak'ın da içine kapanık bir öğrenci olarak tanındığı belirtildi.
Kıvrık'ın şirket merkezi olarak Atatürk Caddesi Raşit Berberoğlu İşhanı 2'nci kattaki ofisi gösterdiği, ev adresi olarak da Yeşilbahçe Mahallesi'ndeki bir apartman dairesini bildirdiği belirlendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious