Sel 5 can aldı, 4 kişi kayıp

Sel 5 can aldı, 4 kişi kayıp.25521
  • Giriş : 28.05.2007 / 04:00:00
  • Güncelleme : 28.05.2007 / 04:06:15

Ağrı'nın Hamur ilçesinde etkili olan yağmur, köyleri sular altında bıraktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Karlıca köyünde sel sularına kapılan 5 kişi yaşamını yitirirken, dört köylüden ise haber alınamıyor. Çok sayıda hayvanın da telef olduğu sel sonrasında köy çamur deryasına döndü.

Akşam saatlerinde Hamur ilçesinde başlayan ve aralıksız 30 dakika süren yağmur sonrası, ilçeye bağlı 3 köy sel suları altında kaldı. Yağışlar sonrası Hamur ilçesine bağlı Seyithanbey, Karlıca ve Karaseyitali köyleri su altında kaldı. Yağışlı hava sonrasında meyda gelen sel sonrasında 3 köy tamamen sular altında kalırken ulaşımın sağlandığı köprünün yıkılmasından dolayı 7 köyle de ulaşımın kesildiği öğrenildi. Olay yerine giden 3 ambulanstan 2'si ise çamura saplandı. Sel sonrasında yumuşayan zemin üzerinde kayan bir kamyonun, yolu trafiğe kapaması sonrasında araçlar uzun süre yolda mahsur kaldı. Yolu trafiğe açmak üzere Karayolları ekiplerinin çalışmalara başladığı ifade edildi. Ağrı Valisi Halik İbrahim Akpınar, incelemele yapmak üzere bölgeye gitti.

Sele teslim olan 3 köyden biri olan Karlıca köyünde, sel sularına kapılan Haydar Eroğlu (55), Filiz Alp (35) ve kardeşi Muhammet Alp (15), Mehmet Alp, Esma Akbaş (9), boğularak hayatını kaybetti. Sel sularına kapılan Cimşit Canpolat (55) ile Esra Aktaş (9) isimli köylüler ise kayboldu. Hamur Kaymakamı Hüseyin Engin Sarıibrahim, beraberinde İlçe Sağlık İl Müdürü ile birlikte can kaybının yaşandığı Karlıca köyüne gitti. Ağrı Valisi Halil İbrahim Ulusoy, "Yaklaşık yarım saat süren yağmur sorası sel meydana gelmiş. Şu an Hamur ilçesine bağlı 3 köyümüz selden tamamen etkilenmiş. Karlıca köyünde 5 vatandaşımız hayatını kaybetti, dört vatandaşımız ise kayıp. Ölen vatandaşlarımız toprak evlerinde iken sel sularına kapılmış. Ölü sayısının artmasından endişe ediyoruz" dedi.

Su altında kalan köylerde maddi zararın da büyük olduğu açıklandı. Sivil Savunma ekipleri, kaybolan köylülerin bulunması için Karlıca köyüne gönderildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious