Sel baskınında birçok ev su altında kaldı

Sel baskınında birçok ev su altında kaldı.10967
  • Giriş : 30.04.2007 / 00:00:00

Ağrı’nın Patnos ilçesinde birkaç gündür aralıklarla devam eden ve dün akşamdan beri etkisini artıran yağışlar sonrası oluşan sel nedeniyle çok sayıda evi su bastı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sel nedeniyle Atatürk İlköğretim Okulu’nda okul bir gün tatil edildi.

Patnos’t su taşkınları dolayısıyla yol ve köprüler tahrip olurken, özellikle Çay Mahallesi’ndeki 920. Sokak’ta yol ikiye bölündü. Sabah saatlerinde de etkisini sürdüren yağmur nedeniyle Atatürk İlköğretim Okulu’nun bahçesi yağmur suyuyla dolarken, sabahın erken saatlerinde okula giden öğrenciler büyük şaşkınlık yaşadı. Su birikintilerini geçemeyen öğrenciler, okul idaresi tarafından evlerine gönderildi. Okul Müdürü M. Hanifi Dadaş, öğretmenlerle birlikte ancak arabayla okula geçebildiklerini, su yığınlarından dolayı okula öğrenci alamadıklarını belirterek, okulu bugün tatil etmek zorunda kaldıklarını ifade etti.

Atatürk İlköğretim Okulu’nun bahçesinde biriken suların, okulun önünden geçen Devlet Su İşleri’nin kanalındaki suyun taşması sonucu biriktiği belirtildi. Patnos Belediyesi ise sabah saatlerinde okulun bahçesini temizlemek için araç gönderdi.

Diğer yandan sel nedeniyle Çay Mahallesi’nde birkaç evi su basarken, Mukaddes Kalkavan Sağlık Ocağı’na çıkan ve Atatürk Caddesi’ne bağlı 920. sokağındaki yol, aşırı yağmurdan dolayı tamamen ikiye bölündü. Çay Mahallesi’nde oturan İsmet Kılıç adlı vatandaş ise, ahırlarının etrafının ve içinin tamamen suyla dolduğunu ifade ederek, ahırdaki 10 büyükbaş hayvanı zor şartlar altında kurtardıklarını belirtti.

Çay Mahallesi sakinleri ise 920. Sokak’taki yolun ve köprünün geçen yıl yapıldığını, köprü menfezlerinin dar ve küçük olduğunu, yolun gittikçe biriken yağmur sularını kaldıramadığını söyledi. Yine aynı mahallede oturan vatandaşlar da yağmurun dinmesinden sonra evlerinin içinden biriken suları temizlemek için işe koyulurken, yüzlerce kavak ağacı yamurdan dolayı zarar gördü.

Patnos Kaymakamı Nevzat Şengök, selde zarar gören yol ve köprülerde incelemelerde bulunduklarını belirterek, korkulacak bir durumun olmadığını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious