Sel şimdi de Şemdinli'yi vurdu

  • Giriş : 07.11.2006 / 00:00:00

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde önceki gün akşama doğru başlayan şidetli yağışların meydana getirdiği sel sonrası oluşan heyelanda 2 özürlü kardeş toprak altında kaldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şemdinli'de önceki gün meydana gelen yağışlardan sonra şehir merkezindeki dere yatağının üzerindeki köprü tıkandı. Dere yatağının dolmasıyla taşan su, çevredeki evlere doldu. Evi su altında kalan baba Hami Erenler, Şevket ve Azime isimli özürlü çocuklarını bitişikteki üç katlı binanın bodrum katına taşıdı. Yağışlardan sonra meydana gelen heyelan, özürlü çocukların konduğu 3 katlı binayı tamamen kapattı. Şevket ve Azime Erenler kardeşler toprak altında kaldı. Bu arada sel sularına kapılan ve kaybolan 14 yaşındaki Şilan Fırat (14)'ın babası Fahri ve annesi Vahide Fırat çocuklarını kurtarmak isterken sel sularına kapıldı. Tüm gayretlerine rağmen çocuklarını kurtaramayan anne-baba komşuları tarafından kurtarılarak hastaneye kaldırıldı. Durumu ağır olan baba Fahri Fırat, Yüksekova Devlet Hastanesi'ne sevk edildi.

Öte yandan, Hakkari Valisi Ayhan Nasuhbeyoğlu, yağışlar ve heyelandan sonra Şemdinli'ye gelerek incelemelerde bulundu. Vali Nasuhbeyoğlu, ilk belirlemelere göre sel ve heyelanda 23 evin zarar gördüğünü, 3 kişinin kayıp olduğunu, üç kişinin de yaralandığını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious