Sel suları iki kardeşi ayırdı

Sel suları iki kardeşi ayırdı.13503
  • Giriş : 21.03.2008 / 23:52:00

Tekirdağ'ın Çorlu İlçesi'nde, aşırı yağış nedeniyle taşan Çorlu Deresi'nin üzerindeki köprüden geçmek isteyen 16 yaşındaki Neşe Mandacıoğlu, sel sularına kapılarak kayboldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kız kardeşinin sel sularında kaybolduğunu gören Emine Mandacıoğlu sinir krizleri geçirdi.

Edinilen bilgiye göre, Sağlık Mahallesi'nde oturan Neşe Mandacıoğlu ile kız kardeşi 17 yaşındaki Emine, su almak için çeşmeye gitti. Su dolu bidonları el arabasıyla taşıyan iki kardeş dönüşte, Çorlu Deresi'nin üzerindeki köprüden geçmeye çalıştı. Suyla kaplı köprünün üzerinden geçerken devrilen el arabasını tutmak isteyen Neşe Mandacıoğlu, azgın sulara kapılarak kayboldu.

Göz yaşları arasında kalan Emine Mandacıoğlu bağırarak yardım istedi. Çevredekilerin çabalarına rağmen Neşe sel sularına kapılarak kayıplara karıştı. Olaydan sonra sivil savunma ve itfaiye ekipleri arama çalışmalarına başladı. Gece karanlığına kadar süren çalışmalara rağmen genç kızın cesedine ulaşamadı. Ekipler 16 yaşındaki kızın cesedini bulmak için aralıksız çalışıyor. Arama çalışmalarını yaşlı gözlerle izleyen baba Hasan Mandacıoğlu, yetkililerden kızının bulunmasını istedi. Kızının daha önce de su almaya gitmesine izin vermediğini kaydeden Baba Mandacıoğlu, kendisinin evde olmadığı zaman kızının su getirmeye gittiğini belirtti.

Sinir krizleri geçiren Emine Mandacıoğlu, çevredekiler tarafından sakinleştirilmeye çalışıldı. Kız kardeşinin boğulmasına şahit olan genç kız, yetkililere olay hakkında bilgi verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious