Sel suları Rize'de hayatı felç etti

Sel suları Rize'de hayatı felç etti.15377
  • Giriş : 30.06.2007 / 18:26:00

Sağanak yağış sonucu İkizdere Deresi'nin taşması, ilçede maddi hasara neden oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İlçe merkezinde bazı evlerin alt katlarını ve İmam-Hatip Lisesi'nin alt katını sel suyu bastı, araçlar selin getirdiği kum yığınlarının altında kaldı.

İlçe Jandarma Komutanlığı'nın bahçesi sel nedeniyle oluşan kum ile doldu. İlçe Jandarma Komutanlığı'nın araç garajındaki bir araç sel suyuna kapılarak 50 metre kadar sürüklendi. Ayrıca 2 otomobil de sel çamuruna gömüldü.

Talip Kahraman İlçe Stadyumu'nun sel suyu altında kalması sonucu çimleri ve tel örgüleri tahrip oldu. Belediyeye ait çocuk oyun parkı da sel sularından zarar gördü.

Rize Valisi Kasım Esen, Rize-İkizdere karayolunun yarın ulaşıma açılması için yoğun bir çalışma içinde olduklarını söyledi.

Rize-İkizdere karayolunda tahrip olan 4 yerden ikisinin ulaşıma açıldığını, diğer 2 noktada ise çalışmaların sürdüğünü belirten Esen, "Bu yerlerde oldukça büyük hasar var. Bu nedenle çalışmaların bugün tamamlanması mümkün değil. Güneyce beldesine kadar ulaşım sağlandı, Güneyce-İkizdere arasını ise yarın akşama kadar ulaşıma açacağız." dedi.

Elektrik ve telefon hatlarındaki arızaların da onarıldığını kaydeden Esen, İkizdere ilçe merkezine elektriğin verildiğini, haberleşmenin de sağlanmaya başladığını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious