Sel suları yüzünden canından oldu

  • Giriş : 25.09.2006 / 00:00:00

Yozgat'ın Boğazlıyan ilçesinde sel sularına kapılan bir çocuk hayatını kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bir çok iş yeri sular altında kalırken yollardaki parkeler sel suları nedeniyle söküldü. Aşırı yağmur nedeniyle bir çok araç yollarda mahsur kaldı.

Yozgat şehir merkezinde akşam saatlerinde aniden bastıran yaklaşık bir saat süren sağanak yağış nedeniyle hayat adeta durdu. Aniden yağmura yakalanan vatandaşlar zor anlar yaşadı. Sel suları şehir merkezini toprak yığınına dönüştürürken, bir çok kişi araçlarında mahsur kaldı. Onlarca iş yeri sular altında kaldı. Vatandaşlar iş yerlerine dolan suyu boşaltmak için büyük çaba sarf etti.

Etkili olan sağanak yağıştan özellikle bodrum katlar nasibini alırken Vakıflar Bankasını ve Yozgat Tekel Baş Müdürlüğü'nde sel suları nedeniyle hasar meydana geldi. Fabrikanın sigara deposu suyla dolarken çalışanlar fabrikaya dolan suları boşaltmak için büyük gayret sarf etti.

Yozgat Tekel Baş Müdürü Nazım Şahin aniden bastıran yağmur nedeniyle il genelinde olduğu gibi tekel binasının da sular altında kaldığını ifade etti. Müdür Şahin, "Ani yağmur nedeniyle bir çok iş yeri gibi bizim müdürlüğümüzü de su bastı. Biz elimizden gelen tedbiri aldık. Ancak her türlü önleme rağmen depolarımızı su bastı. Hasar tespit çalışması devam ediyor" dedi.

Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Teffik Bozkurt yağmur nedeniyle il genelinde hasarın çok büyük olduğunu belirtti. Başkan Yardımcısı Bozkurt,

"Ani bastıran ve etkili olan yağmur nedeniyle büyük hasarlar meydana geldi. Yağmur yollara kum ve taş yığınları oluşturdu. Bir çok iş yerini su bastı. Yollarda parkeler ve kaldırımları söktü. Ayrıca üzücü bir kaza nedeniyle hayatını kaybeden ve yaralanan hemşerilerimiz oldu" şeklinde konuştu. Bozkurt, hasar tespit çalışmasının sonrasında net rakamların ortaya çıkartılacağını belirtti.

Diğer taraftan Yozgat'ın Boğazlıyan ilçesinde sağanak yağış bir can aldı. Boğazlıyan ilçesine bağlı Başhoraz köyünde üç yaşındaki Emirhan Beyhan sel sularına kapılarak hayatını kaybetti. Jandarmanın başlattığı arama çalışmaları sonucu 3 yaşındaki Emirhan'ın cesedi bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious