Sel sularında kayboldu

Sel sularında kayboldu.19292
  • Giriş : 01.07.2006 / 00:00:00

Rize'de sel sularına kapılarak kaybolan vatandaş bulanamadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sağanak yağış sorası, İbrahim Ekşi isimli vatandaş İkizdere ilçesinde sel sularına kapılarak kayboldu. Derede balık tuttuğu sırada sel sularına kapıldığı bildirilen Ekşi,'yi, bulmak için İkizdere Vadisi boyunca sivil savunma ve jandarma ekipleri arama çalışmaları yaptı. Havanın kararması nedeniyle arama çalışmalarına ara verildi.

Sel sularının taşması sonucu, Rize-Trabzon karayolu Çiftekavak Mahallesi ve Alipaşa köyü mevkiinde sel sularının yola taşıdığı toprak ve taşlardan dolayı zaman zaman ulaşımda aksamalar oldu. Karayolu ekipleri yol açma çalışmaları yaparak yolu trafiğe açtı.

Sağanak yağışın en çok etkili olduğu İkizdere ve Kalkandere ilçesinde de ilçe yolları zarar gördü, ve bazı evleri su bastı. Derelerin taşması sonucu Rize - İkizdere karayolunun bazı yerleri sel suları altında kaldı. Trafiğin kontrollü olarak sağlandığı bölgelerde Karayolları ve Köyhizmetleri ekipleri yol temizleme çalışmalarını sürdürüyor.

Kalkandere ilçesinin Aksu Mahallesi'nde de bazı evleri ve Köyhizmetleri Şantiyesi'ni su bastı. Evlerinin zemin katları sular altında kalan vatandaşlar, yakınlarının evlerine sığınmak zorunda kaldı. Evini sel suları basan Aslan Başaran isimli vatandaş, her yağmur sonrası aynı sorunu yaşadığından yakındı.

Sağanak yağış sonrası İkizdere ve Kalkandere ilçelerinde incelemelerde bulunan Rize Vali Vekili Fuat Gürel, sel sularına kapılarak kaybolan vatandaşı arama çalışmalarının sürdüğünü söyledi. Bazı ilçe ve köy yollarında ufak çaplı hasar ile bazı bölgelerde küçük çaplı heyelanların yaşandığını ifade eden Gürel, kapıla yolun bulunmadığını belirtti. Gürel, vatandaşları sel ve heyelanlara karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious