Selah Tersanesi tekrar açıldı

Selah Tersanesi tekrar açıldı.11778
  • Giriş : 27.05.2008 / 21:26:00

İstanbul Valiliğinin kararı üzerine Tuzla tersaneler bölgesinde bulunan ve 6 gün önce kapatılarak mühürlenen Selah Tersanesi, eksikliklerin giderilmesinin ardından bugün yeniden açıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İstanbul Valiliğinin kararı üzerine Tuzla tersaneler bölgesinde bulunan ve 6 gün önce kapatılarak mühürlenen Selah Tersanesi, eksikliklerin giderilmesinin ardından bugün yeniden açıldı.
İş sağlığı ve güvenliği açısından 6 gün önce faaliyetleri durdurulan Tuzla Tersaneler Bölgesi'ndeki Selah Tersanesi, ''eksikliklerin giderilmesinin'' ardından yeniden açıldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İstanbul Bölge Müdürlüğü tarafından ''işyeri ve çalışanlarının hayatı için ciddi ve önlenemez tehlikelere yol açacak olan başta parlama ve patlama tehlikesi olmak üzere malzeme düşmesi, yüksekten düşme ve elektrik akımına maruz kalmaya yönelik tehlikeler giderilinceye kadar kapatılması''
kararlaştırılan Selah Makine ve Gemicilik Endüstri Ticaret A.Ş.'de eksikliklerin giderilmesi amacıyla başlatılan çalışmalar tamamlandı. 21 Mayıs 2008 tarihinde kapatıldıktan sonra yaklaşık 25 kişinin çalışarak eksiklikleri gidermesinin ardından, işveren, İş Teftiş İstanbul Grup Başkanlığı'na verdiği dilekçeyle iş yerinin faaliyetlerine yeniden başlaması talebinde bulundu.

Bu talep üzerine, iş müfettişi Murat Bakır, yaptığı incelemenin ardından dün düzenlediği ve ''işyerinde faaliyetlerin durdurulmasına neden olan noksanlıkların ikmal edilmesi sonucu kapatmaya neden olan etkenlerin ortadan kalktığı'' görüşüne yer verdiği raporunu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İstanbul Bölge Müdürlüğü'ne iletti. Komisyon toplantısı ve alınan karar üzerine, Bölge Müdürü Atakan Tanış, tersanenin yeniden faaliyetlerine başlatılması amacıyla Tuzla Kaymakamlığı'na yazı gönderdi. Tuzla Kaymakamlığı'nın talimatıyla da Tuzla İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından ilgili karar Selah Tersanesi yetkililerine tebliğ edilerek, 6 gün önce kapılara konulan mühürler söküldü. Tersanedeki faaliyetler bu sabah itibarıyla yeniden başladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious