Selahattin Yusuf, Lodos estirecek

Selahattin Yusuf, Lodos estirecek.13126
  • Giriş : 17.01.2009 / 15:14:00

Ülke TV ekranlarının deneyimli sunucularından Selahattin Yusuf, uzun aradan sonra yepyeni kültür sanat programı Lodos ile izleyicilerle buluşuyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Kültür sanat programlarına farklı bir nefes, yeni bir renk; Lodos. Ülke TV ekranlarının deneyimli sunucularından Selahattin Yusuf, uzun aradan sonra yepyeni kültür sanat programı Lodos ile izleyicilerle buluşuyor. Türkiye'nin kültür sanat gündeminin ekrana taşınacağı programda sinemadan, müziğe, geleneksel sanatlardan, sanattaki modern yaklaşımlara kadar sanatın her dalına yer açılacak. Kültür sanat dünyamızı şekillendiren birbirinden değerli isimlerin her programda stüdyoda ağırlanacağı Lodos'ta, Ülke TV ekranından kültür ve sanat dünyasının bütün renkleri izleyiciyle buluşacak. Selahattin Yusuf'un sunduğu Lodos hafta içi Pazartesi, Çarşamba, Perşembe, Cuma 15:15 -16:00 saatleri arasında ve Pazar akşamları saat 21:30'da Ülke TV ekranında. Lodos ilk programda Prof. Dr. Hüsrev Hatemi'yi ve yönetmen Sadık Battal'ı ağırlıyor.

Ülke TV'nin kültüre ve sanata ilişkin ne varsa önüne kattığı yepyeni programı Lodos'ta, hayatın içinden farklı konular, birbirinden değerli ve renkli konuklarla yapılan keyifli söyleşiler eşliğinde ekrana gelecek. Selahattin Yusuf Lodos'un ilk yayınında şiir dünyasının üstatlarından Prof. Dr. Hüsrev Hatemi'yi ve sinema yazarı ve yönetmen Sadık Battal'ı ağırlayacak. Hüsrev Hatemi'nin şiirinin konuşulacağı Lodos'ta, Sadık Battal'ın Hüsrev Hatemi'nin hayatını ve şiir dünyasını anlattığı, “Hüsrev Hatemi Dostlarına” isimli belgeselinden görüntüler de bu keyifli söyleşi eşliğinde ekrana gelecek.

Lodos'ta yazarlardan ressamlara, yayınevi editörlerinden müzisyenlere, dergi yöneticilerinden oyunculara, gezginlerden, yabancı ülkelerin konsoloslarına kadar kültür sanat dünyasının önemli isimleri stüdyoda ağırlanacak. Lodos'ta aynı zamanda kitap tanıtımları, sergi haberleri, vizyondaki filmler, yeni çıkan albümler, dergi tanıtımları, edebiyat ve sanat etkinliklerine de yer verilecek.

Selahattin Yusuf'un sunduğu Lodos kültür sanat coğrafyasındaki yolculuğuna başlıyor. Lodos şimdi Ülke TV'de esiyor…

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*