Selam Filmi, İlter'i çok şaşırttı / Fragman

Selam Filmi, İlter'i çok şaşırttı / Fragman.15939
05.04.2013 / 21:34:20

Selam Filmi oyuncuları film hakkında anlattıklarıyla Balçiçek İlter'i bir hayli şaşırttı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Selam filminin oyuncuları sunucu Balçiçek İlter'i şaşırttı. Filmden bahseden oyuncular, film süreci ile anlattıklarıyla ünlü sunucuyu şaşırttı. İlter ayrıca, Türk okulları ile ilgili de bir açıklamada bulundu. Dünyanın dört bir yanında eğitim faaliyetlerini sürdüren, Türk okulları nın fedakar öğretmenlerinin hayatını anlatan, Selam filmi nin oyuncuları Fatma Karanfil, Yunus Emre Yıldırımer ve yönetmen Levent Demirkale, Balçiçek İlter'in programına konuk oldu.

Selam'ın yönetmeni Levent Demirkale, filmle ilgili enteresan bir detayı paylaştı. Senaristle gala günü karşılaştığını söyleyen Demirkale, "Ondan önce bir sene görmedim. Filmi 3 yıl önce yazmış, kendi de unutmuş zaten." diye konuştu.

Türk öğretmenlerin dayanıklılığını ve insanlara karşı olan yaklaşımını, gidip görünce anladığını söyleyen yönetmen, "Bence öyle olmuş ne olduysa" ifadelerini kullandı.

Sunucu Balçiçek İlter de, Türk okullarıyla ilgili şaşırdığı bir noktayı izleyicilerle paylaştı. İlter, " Benim şaşırdığım nokta, özellikle okulların başarısı dünyada öyle bir ortada ki, o kadar anlatılmasına rağmen çok geç farkedildi Türkiye'de diye düşünüyorum" kelmeleriyle duygularını aktardı.

SELAM FİLMİ?

2013 yılının en iddialı filmlerinden biri olan “Selam” sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Yönetmenliğini Levent Demirkale'nin üstlendiği, senaryosunu ise Necati Şahin'in yazdığı “Selam” filminin başrollerini; Yunus Emre Yıldırımer, Burçin Abdullah ve Hasan Nihat Sütçü paylaşıyor.

Dağıtımını Warner Bros'un yapacağı ve çekimleri Asya, Afrika ve Avrupa'da gerçekleştirilen “Selam” filmi, 3 kıtada ve 4 farklı ülkede çekilen ilk Türk filmi olma özelliğine sahip. Selam filmi aynı zamanda 35 yıl aradan sonra Afganistan'da çekilen ilk film.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*