Selçuk: Bir zar atıp bakacağım

Selçuk: Bir zar atıp bakacağım.8245
  • Giriş : 27.10.2008 / 16:51:00

Cumhuriyet Gazetesi İmtiyaz Sahibi İlhan Selçuk, Ergenekon duruşması çıkışında yaptığı açıklamada bir daha gelip gelmeyeci sorusuna ilginç cevap verdi...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Cumhuriyet Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Başyazarı İlhan Selçuk, Ergenekon duruşması çıkışında yaptığı açıklamada, duruşma salonunun fiziki şartlarından yakındı. Selçuk, "Yargı hariç her şey çürümüş." dedi. Selçuk, yargılamanın bu salonda yapılması halinde kararın Yargıtay'dan döneceğini savundu.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam eden Ergenekon duruşmasının bugünkü oturumuna gelen İlhan Selçuk, iddianamenin okunmaya başlanmasının ardından duruşmadan ayrıldı.

Çıkışta kendisini bekleyen basın mensuplarının sorularıyla karşılaşan Selçuk, "Her şey çürümüş." dedi. Basın mensuplarının, "Her şey çürümüş sözüyle tam olarak neyi kastediyorsunuz?" şeklindeki sorusu üzerine Selçuk, "Yargı hariç!" cevabını verdi.

Basın mensuplarının iddianamenin okunmasının sorulması üzerine, "O, kanun gereği" cevabını verdi. Duruşma salonunun fiziki imkanlar açısından yetersiz olduğundan yakınan Selçuk, duruşmanın bu salonda yapılması halinde kararın Yargıtay'dan döneceğini iddia etti.

İlhan Selçuk, basın mensuplarının "Bir daha gelecek misiniz?" şeklindeki sorusuna, "Bir zar atıp bakalım; gelecek miyim gelmeyecek miyim?" cevabını verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*