Selin vurduğu Batman, yağmur duasında

  • Giriş : 25.12.2006 / 00:00:00

Yaklaşık 2 ay önce yağan aşırı yağış sonrası sel sularına teslim olan Batman'ı şimdi kuraklık korkusu sardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sel sonrası kente hakim olan açık ve güneşli havanın kenti terk etmemesi sel felaketinde büyük zarar gören çiftçiyi kara kara düşündürüyor. Yağan yağmurdan zarar gören çiftçi şimdi yağmur yağmaması durumunda göreceği zararı hesaplıyor.

Çiftçilerin büyük bir kısmının sel felaketinde zarar gördüğünü belirten Çiftçiler Derneği Başkanı Veysi Acar, yağmur yağmaması durumunda çiftçilerin büyük bir darbe daha alacağını ileri sürdü.

Çiftçinin sabırla beklemekten başka yapacak bir şeyi olmadığını belirten Acar, "Zaten borçlu olan çiftçi yaşanan sel felaketinde büyük bir darbe aldı. Yağmurdan zarar gören çiftçi şimdi yağmayan yağmurdan zarar görecek. Elinde avucunda bir şey kalmamış. Bu son şansları yağmur yağmazsa bir daha doğrulamazlar. Sabırla bekliyoruz, yağmur duası dahil her türlü öneriyi değerlendiriyoruz" dedi.

31 Ekim- 01 Kasım 2006 tarihinde yağan yağmur sonrası Batman'da yaşanan sel felaketinde çoğunluğu çocuk 11 kişi yaşamını yitirirken, yüzlerce ev ve işyeri zarar görmüş evi ve eşyaları sel suları altında kalan binlerce vatandaş mağdur olmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious