Selma Irmak adaylığını geri istiyor

Selma Irmak adaylığını geri istiyor.15150
  • Giriş : 06.03.2009 / 14:51:00

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından belediye başkan adaylığı iptal edilen Selma Irmak'ın itiraz dilekçesinin, Derik İlçe Seçim Kurulu aracılığıyla YSK'ya gönderildiği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

DTP'den yapılan yazılı açıklamada, ''YSK'nın 1 Martta yayımladığı kesin aday listesinde Irmak'ın isminin yer aldığı ve böylece adaylığının kesinleştiği'' ifade edilerek, şöyle denildi:

''YSK, dün Irmak'ın adaylığını iptal ederek kendi kararıyla çelişmiştir. Kesinleşmiş ve ilan edilmiş bir kararın gerekçe gösterilmeden değiştirilmesi düşündürücüdür. YSK'nın, ilgili mahkemenin memnu hakların iade edildiğine dair kararına rağmen Irmak'ın adaylığını iptal etmesi hukuka aykırı, siyasi bir karardır. Kurulun bu kararı, partimize yönelik baskı, sindirme ve engelleme çabalarının bir parçasıdır.''

Irmak'ın itiraz dilekçesinin bugün Derik İlçe seçim Kurulu aracılığıyla YSK'ya gönderildiğinin belirtildiği açıklamada, ''YSK'nın, Derik belediye başkan adayımız hakkında almış olduğu iptal kararını gözden geçirerek, düştüğü yanlışı düzelteceğini ve hukuka aykırı bir karar vereceğini umuyoruz'' denildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*