Selzedelere nakit para yardımı

  • Giriş : 11.12.2006 / 00:00:00

Batman Valiliği 1 Kasım'da meydana gelen sel felaketinde ev ve işyerleri zarar gören vatandaşlara yönelik nakit para yardımı ödemelerine başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sel felaketinin ardından ilk etapta vatandaşların barınma ve sıcak yemek ihtiyacını gideren Batman valiliği, gıda ve giyim yardımının ardından şimdi de nakit para yardımına başladı.

Valilik kriz merkezince sel felaketinde evleri zarar görenlere 1500 YTL, dükkanı zarar gören esnafa ise 3 bin YTL ödeme yapılıyor.

Ödemeler, kriz merkezinden onaylı, bayındırlık, il özel idaresi ve sanayi ticaret il müdürlüğünün 3'lü imzası ile isimleri bankada yazılı bulunan kişilere yapılıyor. Günde 8 saat boyunca 400 kişiye 600 bin YTL ödeme yapılacağını belirten yetkililer, yığılma olmadığı takdirde ödemelerin yılbaşına kadar bitirileceğini ifade etti.

Ödemelerin başlamasının ardından polis izdiham yaşanması ihtimaline karşı Ziraat Bankası Şubesi önünde önlem alırken, sel mağdurlarına ödemelerin düzenli yapılabilmesi için bankada 3 vezne selzedelere ayrıldı.

1 Kasım tarihinde Batman kent merkezinde meydana gelen sel felaketinde çoğunluğu çocuk 11 kişi yaşamını yitirmiş, ev ve eşyaları tahrip olan binlerce kişi mağdur olmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious