'Şemdinli gibi Türkiye'de birçok olay var'

  • Giriş : 10.06.2006 / 00:00:00

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Şemdinli gibi Türkiye'de de birçok olay olduğunu belirterek, mayınların patladığını, olayların, yaygınların olduğunu, bunlar karşında bir çok şehit verildiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Partisinin Adıyaman İl Başkanlığını ziyaret eden BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, katıldığı radyo programında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Yazıcıoğlu, "Türkiye Cumhuriyeti, (laik demokratik sosyal bir hukuk devletidir) diyoruz ama böyle değil. Devlet, mezhebe ve inançlara ve fikirlere saygı duymalı. Laiklik olmadan demokrasi, demokrasi olmadan birlik olmaz. Sosyal adalet olmalı, eşitlik, ekonomik yapının iyi ve uçurumdan uzak olması lazım." dedi.

"Ayakta rüya görüyoruz" diyen Muhsin Yazıcıoğlu, şöyle konuştu: "Şemdinli gibi Türkiye'de de birçok olay oluyor, mayınlar patlıyor, olaylar, yaygınlar oluyor birçok şehit veriyoruz. Ama Şemdinli hassas bir nokta Kuzey Irak, Suriye ve İran üçgeninde olan bu yeri birileri istismar ediyor. Devlet kanun dışı iş yapmaz. Bir yer terör odağı ise operasyon yapar ama gizlice bomba atmaz. Bu bir provokasyondu. Türkiye'de yeni bir terör olayı dalgası yapılmak isteniyor ve bu olaylar PKK'ya yaradı. Kendini bu olayla uluslararası arenaya taşıdı. Danıştay olayı ve çeteler Türkiye'yi bir yere sürüklüyor. İrticai ve çetelerden oluşan terörle Türkiye bir kaosa sürükleniyor. Bu olayların kökü dışarıya dayanıyor."

Yazıcıoğlu, milleti esas alan bir siyasi yapının ülkeyi bir yerlere getireceğini dile getirerek, "Bir dönem MHP'nin varisi olacak deniyordu ama yollar ayrıldı. Güzel günlerim geçti unutamam ancak siyasi partilerde içerde doğru demokrasi olmayınca kendi içinde doğumlar oluyor bu da böyle bir şeyi terörle mücadele ve dış güçler Türkiye'yi nereye getiriyor. Politikada barajlar, anketler ve ulusal gazetelerle siyaset yönlendiriliyor. Dün Ecevit yüzde 7 sonra, yüzde 20'leri geçip, yüzde 1'e düştü. DYP ve Anavatan Partisi de bunları yaşadı. Yeni kurulmuş AKP'yi yüzde 34'e çıkardı. Bu millet BBP'yi neden çıkarmasın? Sayın Tayyip Bey'in neyi vardı ki? Bu iktidar da cezalandırılacak. Bu partiyi iktidar yapan halk geri de gönderecektir. Daha evvel ittifakla seçimlere girdik. Bu dönem için sadece vatandaşla bütünleşip birleşmelidir. İttifak düşüncesi yok ve sıkı bir hazırlıkla toplanıyoruz. İktidar olamasak da meclise gireceğiz." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious