Şemdinli olayının keşfi yapıldı

Şemdinli olayının keşfi yapıldı.14510
  • Giriş : 09.06.2009 / 20:04:00

Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki Umut Kitabevi'nde 9 Kasım 2005'te meydana gelen patlamayla ilgili olay yerinde yapılan keşif tamamlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı Askeri Mahkemesinde görülen davanın 5. duruşmasında alınan karar gereği, Şemdinli'de, Umut Kitabevi'nde ve Cumhuriyet Caddesi'nde keşif yapıldı.

Caddenin trafiğe kapatılması ve çevrede geniş güvenlik önlemi alınmasıyla başlayan keşifte, polis kıyafeti giydirilmiş sanık astsubaylar Ali Kaya, Özcan İldeniz ve terör örgütü PKK itirafçısı Veysel A. ile Hakkari Cezaevi'nde tutuklu bulunan Umut Kitabevi sahibi Seferi Yılmaz hazır bulundu.

Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı Askeri Mahkemesi Hakimi Yarbay Yücel Savrul başkanlığında yapılan keşfe, sanık ve müdahil avukatları da katıldı.

Umut Kitabevi sahibi Seferi Yılmaz, bombanın patlamasının ardından kitabevinden çıkış anını anlattı.

Yılmaz'ın ardından, olay günü kitabevinde kuzeni Zahir Korkmaz'ı kaybeden Metin Korkmaz, tanık olarak dinlendi.

Kitabevinde yapılan keşif sırasında, el bombalarının geliş yönü, camın kırılışı ve düştüğü yerler tespit edildi. Diğer tanıkların da dinlendiği keşif sırasında, sanıklar kitabevinin bulunduğu pasajdan çıkarılarak, olay gününü anlatmaları istendi. Sanıklar, geniş güvenlik önlemi altında olayı anlattı.

Keşif incelemesinin tamamlanmasının ardından Seferi Yılmaz, yeniden Hakkari Cezaevine gönderildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*