Semdinli silahlari için komutanlar hakkinda suç duyurusunda bulunuldu . .

  • Giriş : 17.11.2005 / 00:00:00

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Semdinli'de ele geçirilen silahlarin devlet kontrolünde oldugunu belirten grup, "Semdinli halki yalniz degildir. Kahrolsun MIT, CIA, Kontrgerilla" seklinde sloganlar atildi.

Grup adina yapilan açiklamada, "Devlet tarafindan taammüden sürdürülen kaltiamciligi protesto etmek için toplandik. 4-5 günden beri Semdinli'de çok açik bir kontrgerilla saldirisi yasanmaktadir. Bu saldiri sonucunda oranin ezilenleri, saldirganlari suç üstü yakaladi. Bu suçüstüne ragmen MGK ve Büyükanit'in açiklamalariyla hükümetin, olayin üstünü kapatmaya çalismasiyla birlikte saldirganlar serbest kalmistir. Su an yeni katliamlar tezgahlamak istiyorlar." denildi.

Güvenlik önlemleri altinda yapilan basin açiklamasinin ardindan ESP'liler, suç duyurusu dilekçelerini Istanbul Cumhuriyet Savciligi'na verdi. Dilekçede, Kara Kuvvetleri Komutani Orgeneral Yasar Büyükanit, Hakkari Il Jaandarma Komutanliginda görevli sorumlular, Hakkari Valisi Erdogan Gürbüz, Hakkari Il Emniyet Müdürlügünde görevli sorumlularin, "Devlet kurumlari içerisinde çikar amaçli organize çete olusturmak, halki kin ve nefrete sürükleyerek galeyana getirmek, suçlulugu açikça anlasilan kisileri korumak, delillerin karartilmasina göz yummak, görevi suistimal etmek ve görevi kötüye kullanmak" suçlarindan cezalandirilmasi istenildi.

Suç duyurusundan sonra ESP'liler adliyeden ayrildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious