Şemdinli'de PKK'ya yönelik operasyonlar devam ediyor!

Şemdinli'de PKK'ya yönelik operasyonlar devam ediyor!.33103
  • Giriş : 17.11.2007 / 15:47:00
  • Güncelleme : 17.11.2007 / 16:02:24

Kuzey Irak'a sıfır noktalarda terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonlar aralıksız devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Şemdinli İlçesi'ne bağlı Derecik Beldesi yakınlarında bir grup teröristin Türkiye’ye sızacağı istihbaratı üzerine bölgeye arazi tipi araçlarla komandolar sevk edildi. Bölge geceden itibaren aralıklı olarak top atışına tutuldu. Hakkari’nin Yüksekova ilçesinden bölgeye hava destekli helikopterler de gönderildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin olası sınır ötesi operasyonu hazırlıkları sürerken Mehmetçik, PKK'lı terörist gruplara karşı yoğun arama- tarama operasyonunu sürdürüyor. Hakkari'nin sıfır noktasındaki Şemdinli İlçesi Derecik Beldesi kırsal kesiminde bir grup teröristin Türkiye’ye sızacağı istihbaratı alınması üzerine bölge top atışına tutuldu.

Teröristlerin geçiş yapabileceği noktalar ağır makinalı tüfeklerle de tarandı. Gündüz saatlerinde bölgede kapsamlı operasyon başlatıldı. Arazi tipi araçlarla bölgeye komandolar sevk edildi. Jandarma Özel hareket timlerinin de (JÖH) katıldığı operasyonun devam ettiği belirtildi. Hava desteği için operasyon bölgesine helikopterler de sevk edildi.

Helikopterlerden dik ve sarp kayalıklarlara komandolar indirildi. Sıfır noktalardaki birlikler de ‘alarm' verildi.
Stratejik nokta konumundaki Hakkâri'nin Şemdinli ile Yüksekova İlçesi'nde Mehmetçik yol kontrollerini sıklaştırdı. 20'şerli gruplar halinde yolun iki yanında dedektörlerle mayın taraması yapıldı. Ayrıca bölgedeki stratejik tepelerde mevzilenen köy korucularından terörist unsurlara karşı daha dikkatli olmaları istendi. Askeri birliklerin yol güzergahında bulunan akarsu üzerlerindeki köprülerdeki köy korucusu sayısı da arttırıldı.


Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious