Şemdinli'de şehit düşen 6 askerimiz toprağa verildi

Şemdinli'de şehit düşen 6 askerimiz toprağa verildi.16180
  • Giriş : 12.05.2008 / 10:34:00

Törenlerde bir annenin "Oğlum anneler günümü kutlamaya gelmiş" diyerek ağlaması yürekleri dağladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

PKK'nın Aktütün Karakolu'na düzenlediği saldırıda şehit düşen 6 askerimiz son yolculuklarına uğurlandı.

Öfke ve gözyaşının hakim olduğu törenlerde bir annenin "Oğlum anneler günümü kutlamaya gelmiş" diyerek ağlaması yürekleri dağladı.Terör örgütü PKK üyelerinin, Hakkari'nin Şemdinli ilçesine bağlı Aktütün köyündeki karakola yaptığı saldırı ve sonrasındaki çatışmada şehit olan Serhat Genç, Yurdakul Alcan, Gökhan Uzun Halil İbrahim Atasagun, Eyyüp Dağtekin ve Emrah Şüdüt için düzenlenen cezane törenlerinde öfke ve gözyaşı vardı.ŞEHİT BABASI KÜRTÇE AĞIT YAKTI

Şehit Eyyüp Dağtekin için Şanlıurfa'da düzenlenen cenaze töreninde şehidin babası İbrahim Dağtekin ve bazı yakınları gözyaşı döküp, Türkçe ve Kürtçe ağıtlar yaktı. Vali Yusuf Yavaşcan ve 20. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Kemal Emren ile diğer yetkililer şehidin babası ve yakınlarının yanına giderek teselli etmeye çalıştı. Şehidin bir yakını, Ankara'da vatani görevini yapan Dağtekin'in Hakkari'ye gönüllü olarak gittiğini söyledi.

OĞLUMUN ANNELER GÜNÜ HEDİYESİ

Şehit Jandarma Er Yurdakul Alcan'ın (21) cenazesi ise Mersin'in Tarsus ilçesinde düzenlenen törenin ardından toprağa verildi. Alcan'ın cenazesinin götürülmesi sırasında vatandaşlar, terör örgütü PKK aleyhine sloganlar atarken, şehidin annesi Nazlı Alcan'ın ''Oğlumun bana Anneler Günü hediyesi şehitliği oldu. Kınalı kuzuma kıyanları Allah kahretsin, bu ülke için Yurdakul'um şehit olmuş, feda olsun'' diyerek gözyaşı dökmesi yürekleri dağladı. Şehit Alcan'ın cenazesi Tarsus Şehitliği'nde toprağa verildi.

KARDEŞLERİ İNTİKAM YEMİNİ ETTİ

Jandarma Er Emrah Şüdüt'ün (21) cenazesi de memleketi Gaziantep'te düzenlenen törenin ardından gözyaşlarılma toprağa verdi. Anneler Günü’nde son kez oğluna sarılarak veda eden Aliye Şüdüt, ''Anneler Günü'nde oğlumun bana kara haberi geldi, oğlumun arkadaşlarına sesleniyorum; oğlumun kanını yerde koymayın” dedi. Şehidin kardeşleri intikam yeminleri ederek kanlarının yerde kalmayacağını söyledi. Şehit Jandarma Er Emrah Şüdüt'ün cenazesi, Yeşilkent Mezarlığı'nda bulunan Şehitlik'te toprağa verildi.

BENİ KUTLAMAYA GELMİŞ

Antalyalı Jandarma Er Serhat Genç için düzenlenen cenaze töreninde şehide gözyaşı, teröre tepki vardı. Muratpaşa Camii'nde düzenlenen cenaze töreninde anne Gönül Genç ve şehit erin nişanlısı Ganimat Çot ayakta durmakta güçlük çekti. Oğlunun tabutu başında gözyaşı döken acılı anne Gönül Genç, "Oğlum bugün benim anneler günümü kutlamaya gelmiş" diyerek yürekleri dağladı. Baba Mehmet Genç, eşi, oğlu Serhan ve şehit oğlunun nişanlısına sarılarak onları teselli etmeye çalıştı.

BUGÜN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious