Semih'ten çarpıcı açıklamalar

Semih'ten çarpıcı açıklamalar.15300
  • Giriş : 02.09.2008 / 18:41:00

Fenerbahçe'nin milli futbolcusu Semih Şentürk, birçok golünü ilk 11'de başladığı maçlarda attığını belirtti ama bir noktaya dikkat çekti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Fenerbahçe'nin milli futbolcusu Semih Şentürk, birçok golünü ilk 11'de başladığı maçlarda attığını belirterek, "Üzerime yapışan şu 'Semih ilk onbir başlarsa başarılı olamaz. Golünü oyuna sonradan girdiği maçlarda atar' düşüncesinin silinmesi gerekiyor" dedi.
Fenerbahçe Kulübü'nün aylık resmi dergisinin eylül sayısına röportaj veren Semih, maç içinde her zaman gol atabileceğini belirterek, "Oyunun 1. dakikasından, 90. dakikasına kadar gol atabilirsiniz. Ben de oynadığım maçlarda goller attım ve geçen sene ligi gol kralı olarak bitirdim. Bu durum elbette hem benim adıma, hem Fenerbahçe adına gurur verici. Başarılı olduğumu düşünüyorum" diye konuştu.

Golcü futbolcu, "Türkiye Ligi'nin gol kralısın. Euro 2008'de Milli Takım forması altında en çok gol atan oyuncu da sensin. Bir Avrupa maçında 4 gol birden atabiliyorsun, ancak zaman geliyor hala Fenerbahçe'de yedek bekliyorsun, oyuna sonradan giriyorsun veya kadroda bir değişiklik olunca takımdan kesilen ilk oyuncu yine sen oluyorsun. Bu duruma hiç isyan etmiyor musun?" sorusunu şöyle yanıtladı:

"Evet, benim Futbol kariyerimde böyle ilginç bir durum var. Başarılıyım, goller atıyorum, ama yine de yedeğim. Elbette hiçbir futbolcu yedek kalmak istemez. Sürekli oynamak ister. Tabii ki ben de insanım, etten kemiktenim ve benim de duygularım var. 'Hiç üzülmüyorum' dersem yalan olur, ancak ben, bir futbolcunun yedek de kalsa, ortaya koyduğu rekabet gücüyle takımına faydalı olabileceğine inanıyorum. Başarılı olmama rağmen yedek kalabiliyorsam, bu, benim yerime oynayan oyuncunun benden daha başarılı olmak zorunda bulunması demektir. Bunun için çabalamalı ve takıma katkı sağlamalıdır. Yani yedek kulübesinde de beklesem, takıma faydam dokunuyordur. Benim içeride veya dışarıda olmam önemli değil. Önemli olan takımımın, Fenerbahçe;nin başarısıdır."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*