Semih'ten iddialı çıkış

Semih'ten iddialı çıkış.7914
  • Giriş : 21.12.2007 / 16:34:00

Fenerbahçe Futbol Takımının golcü oyuncusu ve ikinci kaptanı Semih Şentürk, sarı-lacivertli takımdan bir yere ayrılmayı düşünmediğini vurguladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Semih; “Bu kulübün oyuncusuyum ve bundan da çok memnunum. Bugün önüme koysunlar, boş mukaveleye imza atarım” dedi.

Fenerbahçe Kulübü'nün internet sitesine açıklamalar yapan Semih Şentürk, “9 sezondur Fenerbahçe'deyim. Biraz başarılı olunca, hemen beni bir yerlere göndermeye çalışıyorlar. Benim gideceğim tek yer, aklımdaki tek takım yine Fenerbahçe'dir. Ben bu kulübün oyuncusuyum ve bundan da çok memnunum. Bugün önüme koysunlar, boş mukaveleye imza atarım” diye konuştu.

Kezman'ın yokluğunda attığı kritik gollerle dikkat çeken Semih, şunları kaydetti:
“Fenerbahçe gibi büyük takımlarda bir çok kaliteli oyuncu birarada bulunur. Sahaya çıkan kadrolar zaman zaman değişebilir. Yarın hoca, yeniden benim yerime Kezman'ı oynatabilir ya da ikimize birden şans verebilir. Her türlü değişiklik olabilir. Bunlar teknik ekibin bileceği işlerdir. Önemli olan Fenerbahçe'nin başarısıdır.”

Basının sadece attığı gollerle ilgilendiğini iddia eden Semih, bu durumdan yakınarak, “Basınımız sadece skorlarla ve attığım gollerle ilgilenmek yerine, benim oyunculuğuma katkıda bulunabilecek yorumlar yapsa daha iyi olur. Çünkü ben sadece gol atarak değil, oyunculuğumla da bu takıma katkı yaptığımı düşünüyorum. Hala, her antrenmanda Zico'dan olsun, Carlos'tan olsun, Alex'ten olsun bir şeyler öğreniyorum. Onlar ve onlar gibiler burada olduğu sürece de öğrenmeye devam edeceğim” diye görüş belirtti.

Kendisine yakıştırılan “Nöbetçi Golcü”, “Fırsatçı Golcü” gibi nitelendirmelerden sıkıldığını ifade eden Semih Şentürk, “Ben sadece Fenerbahçe'nin forvet oyuncularından biriyim. Ben Fenerbahçe'nin kadrosundaki oyunculardan biriyim. Ne nöbetçiyim, ne de fırsatçıyım” dedi.

Yaşıyla ilgili yanlış anlaşılmalar olduğunu da belirten Semih Şentürk, “Gençlerbirliği maçı sonrası '30 yaşıma gelince bile beni yine 'Genç Semih' olarak anacaklar' demiştim. Bu benim için çok güzel bir şey. Ancak, bu söylemim bile yanlış anlaşılmış. Şimdi bu sözümden yola çıkarak, benim yaşım 29 gibi algılandı. Oysa ben 1983 doğumluyum ve 29 değil, 24 yaşındayım” diye konuştu.

Fenerbahçe'de kalıcı olmak istediğini yineleyen Semih Şentürk, sözlerini şöyle tamamladı:

“Fenerbahçe'de kalmayı düşünüyor ve istiyorum. Burada kalıcı olmak sadece gol atmaktan geçmiyor. Fenerbahçe'de kalıcı olmanın, her zaman hazır durumda olmak, her durumda takıma katkı sağlayabilecek kapasitede olmak, kendini yenilemek, büyük düşünmek gibi kriterleri var ve ben bunları biliyorum.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious