Semih'ten ilginç açıklama

Semih'ten ilginç açıklama.14153
  • Giriş : 14.01.2008 / 19:13:00

Fenerbahçe'nin ikinci kaptanı Semih beraberlikten ders aldıklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fenerbahçe Futbol Takımı'nın ikinci kaptanı Semih Şentürk, Turkcell Süper Lig'de 2-0 geriye düştükten sonra son dakikalarda attıkları gollerle 2-2 beraberlik elde ettikleri İstanbul Büyükşehir Belediyesi maçından önemli dersler çıkardıklarını söyledi.

Kulübün internet sitesine dün akşamki maçla ilgili değerlendirme yapan Semih, maçın Fenerbahçe için bir dönüm noktası olduğu şeklinde yorum yaparak, ''Çünkü bu sonuç ligde işin şakaya gelir yanının olmadığını, her rakibin dişli olduğunu, takımımızın gücünü ve bu güce inanmamız gerektiğini göstererek bize önemli dersler verdi'' diye konuştu.

Fenerbahçe'nin gücünü maçın son 10 dakikasında gösterdiğini belirten Semih, yedikleri 2 golün takımı ateşlediğini kaydederek, ''Takımda olumlu sinyaller görüyorum. Son 10 dakikasında 2-0 geriye düştüğü bir maçı son 5 dakikada bulduğu 2 golle 2-2 bitiren bir takım, bence her yönüyle güçlüdür'' dedi.

Üzerimizde ölü toprağı vardı

Semih, son dakikalarda rakipleri üzerinde büyük bir baskı kurduklarını ve attıkları 2 golle beraberlik elde ettiklerini anlatarak, şunları söyledi: ''Maça kötü başladık. Üzerimizdeki ölü toprağını maçın son 10 dakikasına kadar atamadık. Maç tekdüze giderken son bölümlere doğru duran bir toptan şanssız bir gol yedik. Bu gol bizi ateşledi. Son 10 dakika içinde bir gol daha yedik. Sonra tüm gücümüzle rakibin üzerine saldırdık. İnancımızı tazeledik ve rakip üzerinde inanılmaz bir baskı kurduk. Fenerbahçe gerçek oyununu son 10 dakikada gösterdi. Son 5 dakika bulduğumuz gollerle maçı 2-2 bitirdik. Bir 5 yada 10 dakika daha zaman olsaydı üçüncü golü bulmamız işten bile değildi.''

''BU BERABERLİK BİZİ ŞAMPİYON YAPAR''

Sarı-lacivertli futbolcu, dönüm noktası olarak değerlendirdiği İstanbul Büyükşehir Belediyesi maçında aldıkları 2-2'lik beraberliğin sezon sonunda Fenerbahçe'yi şampiyonluğa taşıyacağına inandığını söyledi.

Takımlarının, fizik ve kondisyon olarak üst düzeyde olduğunu gösterdiğini ifade eden Semih, şöyle devam etti: ''Bu maçta alınan 1 puandan çok, o dakikadan sonra maçı çevirecek gücü bulmamız, bence asıl sevinilecek olan taraf. Çünkü lig içinde böyle dönüm noktası maçlar yaşanır. Bence İstanbul Büyükşehir Belediyesi maçı da bizim için bir dönüm noktası ve bu beraberlik sezon sonunda bizi şampiyon yapar. Buna inanıyorum.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious