Semra Pınarlı: Bir adım bir adımdır

Semra Pınarlı: Bir adım bir adımdır.14431
  • Giriş : 02.06.2008 / 11:27:00
  • Güncelleme : 02.06.2008 / 11:33:40

Her şeyi reytinge bağlamaya her şeye bir ödül vermeye ne kadar meraklıyız.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

SEMRA PINARLI - Dünya da bir ilki gerçekleştiriyormuşuz neymiş “kristal dizi film festivali”. Dizilerin hayatımızı bu kadar esir aldığı yetmedi biraz daha teşvik edelim. Ne mutlu bize dizi konusunda dünyanın en ön sırasında yer alıyoruz. İkinci sırada da sanırım pembe dizileriyle Brezilya yer alıyordur.

 

Televizyonlarda doğru düzgün haber programı yok ya da gerçekten bilgilendirici programlar yok ama onun yerine bilmem kaç düzine saçma sapan kadın programı ve dizi var. Yakında gündüz yayınlanan kadın programlarına da ödül vermeye başlarız biz.

 

Hiç dizi film olmasın demiyorum tabi ki de olacak dünyanın her ülkesinde var dizi anlayışı ama bizimkiler maşallah yer elması gibi sürekli türüyor. Bir de işin ilginç yanı bir dizinin aynı bölümü günde belki üç kez tekrarlanıyor. Garip değil mi bu sizce de? Televizyona koyacak program mı üretemiyorlar, para mı yok diyeceğim ama o diziler için harcanan paraların miktarını düşününce pek inandırıcı da gelmiyor.

 

Bir yerler de bir eksiklik var ve bunu da artık yapımcıların fark etmesi gerekiyor ya da farkındalıklarını başka yönlere kaydırmaları gerekiyor da denilebilir. Kabul etmeli ki bizim ülkemiz gelişmişlik açısından maalesef ki ileri bir ülke değil. Hala birçok konuda ağır olacak belki ama cahiliz! Biz ülkemizi daha ileriye taşımak istiyorsak yayın araçlarımızı da daha yararlı ve bilgilendirme amaçlı kullanmalıyız. Bunu da ilk başta görselliği de taşıyan televizyonda ve daha sonra da radyolarımızda sağlamalıyız.

 

İnsanlarımızı geliştirmek için atılan bir adım, ülkemizi de bir adım öteye götürecektir.

 

HABER AKTÜEL

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious