Şemsiyelerinizi hazırlayın!

Şemsiyelerinizi hazırlayın!.14773
  • Giriş : 20.05.2009 / 08:56:00

Mevsim normallerinin üzerindeki sıcaklık yerini yağışlı havaya bırakıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Meteoroloji, rüzgarın Marmara bölge geneli ile Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esmesi beklendiğinden ilgililerin ve vatandaşların dikkatli olması uyarısında bulundu.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü"nden edinilen bilgiye göre; Türkiye'nin batı kesimlerinde öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış geçişleri bekleniyor. Hava sıcaklığı, batı kesimlerde 3 ile 5 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar ise, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, zamanla güney kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Marmara'da ve Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek.

BÖLGELERDE HAVA

Marmara: Parçalı bulutlu, güneydoğusu çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Bilecik, Balıkesir ve Bursa çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek.

Ege: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra bölge geneli kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli olarak esecek.

Akdeniz: Genellikle az bulutlu ve açık, iç kesimleri ile batısı parçalı ve çok bulutlu geçecek.

İç Anadolu: Az bulutlu, zamanla batısı parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Eskişehir ile Ankara'nın güney ve batı çevre ilçeleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Batı Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Bolu çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı ve az bulutlu geçecek.

Doğu Anadolu: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu geçecek.

Güneydoğu Anadolu: Az bulutlu ve açık geçecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*