‘Sen erkek misin?' diyen arkadaşını bıçakladı

  • Giriş : 17.05.2007 / 00:00:00

Erzurum’un Horasan ilçesinde lise öğrencisi 19 yaşındaki Mustafa Palon, kendisine “Sen erkek misin?’’ diyen okul arkadaşı Mesut Kasap’ı karnından bıçakladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanan ve yaklaşık üç aydır cezaevinde bulunan Mustafa Palon’un Horasan lisesi ile ilişiği kesildi. Gözüyaşlı baba Şahamettin Palon, “Oğlumun kavga ettiği Mesut’un hayati tehlikesi yok ve okuluna devam ediyor. Derslerinde çok başarılı olan benim oğlum ise hem 3 aydır cezaevinde, hem de okuldan atıldı. Bu nasıl adalet?’’ dedi.

Olay, 19 Şubat’ta Horasan Lisesi önünde meydana geldi. İddiaya göre; geçen yıl okul arkadaşları tarafından dövülen Horasan Lisesi 11’inci sınıf öğrencisi Mustafa Palon, okul önünde Mesut Kasap, Adem Kaya ve Yunus Emre İnan ile karşılaştı. İddiaya göre, kavga etmemek için kaçmaya çalıştığı sırada Mesut Kasap’ın “Sen erkek misin?’’ sözüne sinirlenen Palon, cebinden çıkardığı bıçakla Mesut Kasap’a saldırdı. Karnından aldığı bıçak darbesiyle yaralanan 10’uncu sınıf öğrencisi Mesut Kasap arkadaşları tarafından Horasan Devlet Hastanesi’ne götürülürken, Mustafa Palon polise teslim oldu. Çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanan ve yaklaşık üç aydan beri cezaevinde bulunan Palon, Horasan Lisesi Disiplin Kurulu tarafından ‘tastikname’ ile okuldan uzaklaştırıldı.

Oğlunun okulda başarılı bir öğrenci olduğunu ve atılmasına çok üzüldüğünü anlatan baba Şahamettin Palon, aylardan beri gözüne uyku girmediğini söyledi. Oğlunun yaraladığı Mesut Kasap’ın sağlık durumunun iyi olduğunu ve eğitimine devam ettiğini dile getiren 5 çocuk babası Palon, “Oğlumu geçen yıl hastanelik edinceye kadar dövmüşlerdi. Olay günü de yine dövmeye çalışmışlar fakat oğlum bir cahillik etmiş ve çakısıyla arkadaşını yaralamış. Hastane, yaralanan çocuk için ‘hayati tehlikesi yok’ raporu verdi ama benim oğlum üç aydır cezaevinde yatıyor. Üstelik okuldan da atıldı. Oysa çok başarılı ve öğretmenleri tarafından sevilen bir öğrenciydi. Artık oğlumu hiçbir okul kabul etmez. Bu nasıl adalet anlamadım’’ diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious