Sen hiç terlik yedin mi?

Sen hiç terlik yedin mi?.11798
  • Giriş : 10.02.2009 / 10:44:00

Hüseyin Üzmez, adliyeye kadınların protestosu altında geldi. Şemsileri ile Üzmez'i tehdit eden kadınlar, "Sen hiç terlik yedin mi?" diye sordular.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bursa'nın Mudanya ilçesinde küçük kız çocuğuna cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla Bursa 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde tutuksuz olarak yargılanan Hüseyin Üzmez, adliyeye kadınların protestosu altında geldi.

Sabahın erken saatlerinden itibaren medya mensupları ve kadın sivil toplum örgütleri, adliye sarayı önüne geldi. Üzmez ve avukatları saat 09.05 sıralarında Adliye Sarayı'na gelirken, polis de çevrede geniş güvenlik önlemleri aldı.

Bursa Kadın Platformu üyesi bir grup kadın Üzmez'e adliye girişinde sözlü saldırıda bulundu. 'Sen hiç terlik yedin mi, Utanmıyor musun?, Küçük kıza bunları yapmaya utanmadın mı?' diyen kadınlar, Üzmez'i protesto etti.

Devreye giren polis ve avukatları Üzmez'i Bursa Adliye Sarayı'na sokmayı başardı. Kadınlar, "AKP Hüseyin'i üzmez, kadınları üzer. Elini kolunu sallayarak aramızda dolaşıyor. Bursa Kadın Platformu olarak kadınların hergün taciz edildiği, tecavüze uğradığı, töre cinayetlerine kurban gittiği bu ülkede biz kadınlar bu yaşanılanların tesadüf olmadığının farkındayız." dedi.

Kadınlar, yaptıkları açıklamanın ardından adliye sarayında davanın sonucunu bekleyeceklerini söyledi. Medya mensupları ve kadın sivil oplum kuruluşları da davaya büyük ilgi gösteriyor.

Üzmez, 14 yaşındaki B.Ç.'ye cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla Bursa 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*