Sen kimsin, kral mısın?

  • Giriş : 10.06.2006 / 00:00:00

Parti Grup Başkan Vekili ve Bursa Milletvekili Faruk Çelik, CHP Lideri Deniz Baykal'ı Mussolini İtalyası ağzıyla konuşmakla suçladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Çelik, ikaz ve uyarılara her zaman parti olarak açık olduklarını vurgulayarak, "İkaz yerine olayı medeniyet ve demokrasinin ötesine taşırsanız bizim de çok söyleyeceklerimiz var. 'Derhal şu bakanı alacaksın', 'derhal şunu yapacaksın', 'derhal bunu yapacaksın'. Sen kimsin Allah aşkına, kral mısın?" dedi.

AK Parti Grup Başkan Vekili Faruk Çelik, Osmangazi Belediyesi tarafından Pınarbaşı Mahallesi'nde yapılan park düzenlemesi ve meydan açılışında yaptığı konuşmada, CHP Lideri Deniz Baykal'a yüklendi. Baykal'ın en son grup toplantısında yaptığı konuşmayı Mussolini İtalyası'ndaki cümlelere benzeten Çelik, AK Parti iktidarının yerelde ve genelde ülkenin çehresini değiştirirken birilerinin suyu bulandırmak istediğini söyledi. Çelik, "Suyu bulandırmak istiyorsun. Biz bunu çok iyi anlıyoruz. Kendi partinde kendi varlığını sürdürmekten aciz bir noktaya gelmişsin. Yani solu toparlama görevi verilmiş sana. Solu dağıtmakla meşgulsün. Solu dağıtmış, sağdan medet umuyorsun. Acaba sağdan biri gelir de benim partime direk, dirsek temasında bulunabilir mi diye bir anormal noktaya gelmişsin. Sen, sağa filan gelme, oradan sana gelecek birşey yok. Soldan da sana gelecek birşeyin olmadığı ortada. Eğer derhal istifa etmesi gereken varsa açık ve net söylüyorum Türk siyasetinin geleceği açısından istifa etmesi gereken Sayın Baykaldır" diye konuştu.

"Ordu 73 MİLYONUN ORDUSUDUR"

Baykal'ın "30 Ağustos'la ilgili adımlarınıza dikkat edin" açıklamalarına da sert tepki gösteren Çelik, "(30 Ağustos'la ilgili adımlarınıza dikkat edin). Bu ne demek? Türk milletinin ordusu tektir ve 73 milyonun ordusudur. Kimsenin babasının çiftliği değildir orası. Yani kurumlar arasında huzursuzluk meydana getirilecek huzursuzluktan nemalanacak. Türkiyede gerilim var. Fakat gerilimin kaynağı biz değiliz. Bizim işimiz gücümüz var. Biz, Türkiye'nin çehresini değiştiriyoruz. Hem genelde hem de yerelde. Biz iş güçle meşgul olurken, birilerinin yaptıklarını millete havale ediyoruz" şeklinde konuştu.

Türkiye'nin cumhurbaşkanlığı seçimine ve genel seçime doğru koştuğunu anlatan Çelik, herkesi sağduyuya davet etti. Çelik, şöyle devam etti: "Bir anamuhalefet partisinin genel başkanı (Bu meclis Cumhurbaşkanını seçemez) diyebilir mi? Böyle birşeyi kabul etmek mümkün mü? Siz 3 Kasım'da yapılan seçimleri normal seçim, meşru seçim diyeceksiniz ki, zaten meşru. Ondan sonra o seçimden çıkmış parlamentoyu süresi içinde cumhurbaşkanını seçemeyeceğini söyleyeceksiniz. Buna kim inanır, kimi inandırabilirsiniz. Bu abesle iştigaldir açık söylüyorum. Türkiye'de birşeylere katkı sağlamak değil, işi bozmak kurumlar arasında çatışma meydana huzursuzluk meydana getirmek, bundan siyasi rant elde etme çalışmalarıdır."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious