Sen misin gözcülük yapan?

  • Giriş : 20.07.2006 / 00:00:00

Hırsızlık için işyerine giren arkadaşlarına gözcülük yapan zanlıyı mahallelinin elinden polis kurtardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bu kişilere gözcülük yaptığı ileri sürülen 1 kişi ise aramalar sırasında park halindeki bir otomobilin altında saklanırken kıskıvrak yakalandı. Zanlıyı, tekme-tokat dövmeye çalışan mahalle sakinlerinin elinden polis kurtardı.
Olay, Kağıthane Ortabayır Mahallesi Aydın Sokak'ta 04.00 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, sokak üzerinde bulunan bir işyerine hırsız girdiği ihbarını alan polis, söz konusu yere geldi. Bu sırada bilgisayar kasalarını götürmek üzere toplanmış olan şahıslar polisi görüntü binanın ikinci katının penceresinden bir otomobilin üzerine atlayarak kaçtı.

Bu şahıslara gözcülük yaptığı ileri sürülen Z.T. (17) isimli zanlı, aramalar sırasında bir otomobilin altında gizlenirken kıskıvrak yakalandı. İhbarı yapan mahalle sakinleri zanlıyı tekme-tokat dövmek isteyince polis öfkeli vatandaşlara güçlükle engel oldu. Zanlı Gültepe Polis Merkezi'ne götürülürken, polis merdivenle işyerine girerek aramalarını sürdürdü.

Hırsızların pencereden üzerine atladığı otomobilin sahibi Recep Gedik, otomobilde meydana gelen maddi hasardan dolayı isyan etti. "Arabam 5 milyar değer kaybetti. Şimdi ben ne yapacağım." diye üzülen Gedik, gürültüyü duyarak uyandığını söyledi.

Polis kaçak şahısları yakalamak için gözcü olduğu iddia edilen şahsın ifadesine başvurdu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious