Sen nasıl insansın George Bush?

Sen nasıl insansın George Bush?.10821
  • Giriş : 06.01.2009 / 08:39:00

Bush bu fotoğraflara bakıyor ve sözleriyle insanı çileden çıkarıyor. 'Bunu söyleyen insan olamaz' diyorsunuz ama o hala konuşuyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

ABD Başkanı George W. Bush, Hamas'ın roket saldırılarına karşı İsrail'in ''kendini savunma hakkı bulunduğunu'' söyledi. Ve ateşkes için istedikleri 3 şartı açıkladı.

KENDİNİ KORUMA İSTEĞİ

Beyaz Saray'dan yapılan açıklamaya göre George W. Bush, İsrail'in Gazze saldırılarıyla ilgili olarak kamuoyuna ilk kez yaptığı açıklamada, İsrail'in ''kendini koruma isteğini anladığını'', Gazze'deki şu anki duruma Hamas'ın neden olduğunu bildirdi.

Bush, Hamas'ın, Gazze halkını önemsemek yerine Gazze'yi masum İsrailliler'i öldürmek için füze fırlatma yeri olarak kullandığını belirterek, ''İsrail, besbelli kendini ve halkını koruma kararı verdi'' dedi.

HAMAS DURMADIĞI SÜRECE ATEŞKES OLMAZ

Ateşkes olacağına dair hala umutlu olduğunu ifade eden Bush, bunu ''yüce bir emel'' olarak niteledi, ancak Hamas saldırıları durdurmadığı sürece bir barış anlaşması olmayacağını kaydetti.

Öte yandan Beyaz Saray Sözcüsü Dana Perino, gazetecilere yaptığı açıklamada, ABD'nin mümkün olduğunca çabuk ateşkes istediğini, ancak bunun sürekli olması gerektiğini vurguladı. Perino, İsrail'in ''kendini savunma hakkını'' desteklediğini belirtirken, ''sivil kayıplar sözkonusu olduğunda çok tedbirli olunması'' çağrısında bulundu.

ATEŞKES İÇİN 3 ŞART

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Sean McCormack, ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice'ın, ateşkes konusunda çok sayıda yabancı liderle telefon görüşmesi yaptığını söyledi.

Ateşkes için 3 unsur üzerinde çalıştıklarını belirten McCormack, buradaki amacın, Rice'ın daimi ve sürdürülebilir olmasını istediği biçimde şiddetin durdurulması olduğunu bildirdi.

McCormack, ateşkes önerisinin içermesi gereken unsurların ''Gazze'den İsrail'e roket saldırılarının durdurulması, İsrail ile sınır geçiş noktalarının yeniden açılmasının düzenlenmesi ve Hamas'ın silah dahil türlü maddeler için kaçakçılıkta kullandığı Mısır'a ulaşan tüneller'' konuları olduğunu kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*