Sen önce karını dövmeyi bırak

Sen önce karını dövmeyi bırak.17345
  • Giriş : 20.11.2008 / 21:55:00
  • Güncelleme : 20.11.2008 / 22:01:30

Bakan Şahin'in kendisine "Açım, iş istiyorum" diye bağıran vatandaşa yanıtı ne oldu?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sinop'un Boyabat ilçesinde Adalet Sarayı'nın açılışına katılan Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, kendisinden iş isteyen kişiye, "Sen önce karını dövmeyi bırak!" diyerek tepki gösterdi.

Özay Çelikçi (39) isimli kişi, Bakan Şahin protokolde otururken, "Sayın Bakanım açım, iş istiyorum." diye bağırdı. Bu sırada polisler bağıran kişiyi tutarak polis aracına bindirmeye çalıştı. Uzun süre polislere diren kişinin Bakan'la görüşmesine izin verilmedi.

Daha sonra kürsüye gelen Bakan Şahin, "Gencin, burada gelip bana söylemesi gereken bir sözü bağırarak söylemesi Boyabatlıların geleneksel misafirperverliğine yakışmadı. Benim fabrikam yok. Devletin daireleri de benim dairem değil. Önce sen evdeki hanımına el kaldırmamayı öğren! Yenge senden şikâyetçi. Bayanlara el kaldırılmaz!" diyerek tepkisini dile getirdi.

Bakan Şahin, "O arkadaşımız yakın bir zamana kadar bizim misafirimizdi. Özay, daha cezaevinden yeni çıktı. 'İş istiyorum' dedi. Bakın 15 Aralık'ta 15 bin yeni memur alacağız. Eğer o şartları taşıyorsa başvursun. Adalet Bakanlığı olarak infaz koruma memurları, zabıt katipleri alıyoruz; ama sınavla alıyoruz. Şartlarını taşıyorsa başvurur; çünkü benim fabrikam yok. Devletin daireleri de benim dairem değil.

 Eleman alıyoruz; ama sınavla. O bakımdan benden iş isteyen o arkadaşım yanıma gelerek söylemesi gereken o sözü burada bağırarak söylemesi Boyabatlıların geleneksel misafirperverliğine yakışmadı. Çünkü ben bilirim ki Boyabatlılar son derece misafirperver insanlardır. Bir dertleri varsa gelir söylerler, biz de dertlerine merhem oluruz. Benim Özay arkadaşıma bir nasihatim var: Lütfen yenge hanımı dövmeyin! Hanım senden çok şikayetçi Özay. Hanımlara el uzatılmaz! Yenge hanım senden çok şikayetçi. Delikanlı adamsın. Eline taş versek sıkacak kadar güçlüsün. Hem misafirperver ol hem de el kaldırılmaması gereken bir hanıma, özellikle eşine el kaldırma!" dedi.
Sinop'un Boyabat ilçesinde yaptırılan ve 3 milyon 171 bin YTL' ye mal olan 4 katlı Adliye Sarayı'nın hizmete açılması törenine Sinop Valisi Zeki Şanal, Kastamonu Valisi Mustafa Kara, Sinop Garnizon Komutanı Albay Mustafa Akış, AK Parti Sinop Milletvekili Abdurrahman Dodurgalı, Boyabat Kaymakamı Ali Partal, Boyabat Başsavcısı Hayati Keskin, Sinop Başsavcısı Sadettin Arslan, Sinop Belediye Başkanı Zeki Yılmazer, Boyabat Belediye Başkanı Mehmet Ermiş ile AK Parti Sinop İl Başkanı Yakup Üçüncüoğlu katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*