Sen önce şu 1 trilyonun hesabını ver

Sen önce şu 1 trilyonun hesabını ver.11464
  • Giriş : 08.06.2009 / 07:50:00
  • Güncelleme : 08.06.2009 / 08:10:09

Erdoğan, Baykal'a "1 trilyonluk hazinenin parasını nereye harcadın, bunun hesabını ver" diye yüklendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Erdoğan, "Bizim Deniz Feneri ile şunla bunla alıp veremediğimiz yok. Biz o konuda rahatız" dedi ve Baykal'a "1 trilyonluk hazinenin parasını nereye harcadın, bunun hesabını ver" diye yüklendi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Sayın Baykal, Anayasa Mahkemesi seni ve sizi mahkum etti. Yaklaşık 1 trilyonluk hazinenin parasını nereye harcadın, bunun hesabını ver. Bunu ödediniz. Bunu nereye harcadınız? Siz tescillisiniz'' dedi.

Başbakan Erdoğan, Kadir Has Kongre Merkezi'nde düzenlenen Kayseri 3. Olağan İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, Kayseri'nin her zaman güven ve istikrardan, huzur ve emniyetten, sağduyudan, adalet ve kalkınmadan yana olduğunu ifade etti.

Seçmenin, 28 Martta, 3 Kasımda, 22 Temmuzda ve son olarak 29 Martta kendilerine ''Durmak yok yola devam, hizmete devam'' diye haykırdığını belirten Erdoğan, AK Parti iktidarında, büyükşehirlerden mezralara kadar her yerin büyük bir gelişme, büyüme ve kalkınma gösterdiğini bildirdi.

AK Parti iktidarında şehirlerin dünya kentleri ile yarışır hale geldiğini, şehirlerin markalarını değerlerini yükselttiklerini anlatan Erdoğan, şunları söyledi:

''Sizler, emaneti bize verdiniz. Biz de emanetinize gözümüz gibi sahip çıktık. Bu hareketi siz omuzlandınız. Bu hareketin ilk fiili ışığı Kayseri'de yandı. Şimdi, Kayseri yerel yönetimlerde Türkiye'ye model oldu. Ak belediyecilikte örnek oldu. Kayseri bir dünya kenti haline geldi. Onun için Kayseri bizim gururumuz, yüz akımız ve göz bebeğimiz. Şimdi yeni bir yolculuğa çıktık. AK Parti, Türkiye'nin, insanlığımızın bugüne kadar gördüğü en büyük hizmet kervanıdır. Bizler aziz milletimizin gönlüne adanmış gönül erleriyiz. Bu millete efendi olmaya değil, bu millete hizmetkar olmak için yola çıktık. Kardeşlik ruhumuzu koruyarak, bu ülkenin çözülemeyecek hiçbir sorunu olmadığına inandık. Birlik ve beraberliğimizi muhafaza etmek için elimizden gelen gayreti gösterdik. Milletimizin onurunu korumak için, ülkemizin itibarını yükseltmek için gecemizi gündüzümüze kattık.''

''TEMİZLİĞİMİZE LEKE SÜRMEYE GAYRET EDEN SAYIN BAYKAL..."

Bu gelişmeleri hazmedemeyenlerin olduğunu belirten Erdoğan, şöyle devam etti:

''Bunları hazmedemeyenler var. Gönlü vicdanı kara olanlar tabi ki bunu hazmedemeyecekler. Mazisi kara olanlar, tabii ki bunu hazmedemeyecekler. Ama biz huzurluyuz. Bizim temizliğimize leke sürmeye gayret eden Sayın Baykal, bana dün edep dersi vermeye kalkıyor. Önce bu ülkede bir partinin genel başkanının (sen ve siz) ifadelerini kullanmasının ne anlama geldiğini öğrenmesi lazım. Bak ben sana (Sayın) diyorum. Sayın Baykal, Anayasa Mahkemesi seni ve sizi mahkum etti. Yaklaşık 1 trilyonluk hazinenin parasını nereye harcadın, bunun hesabını ver. Bunu ödediniz. Bunu nereye harcadınız? Siz tescillisiniz. AK Parti'ye leke süremeyeceksiniz. Bizim Deniz Feneri ile şunla bunla alıp veremediğimiz yok. Biz o konuda rahatız. Partimizi kurduğumuz günden itibaren, her harcadığı kuruşu, partimize giren çıkan web sitemize girer. Bize leke atamazsınız, güneşi balçıkla sıvayamazsınız.''

Kendilerine umut bağlayanların güvenlerini boşa çıkarmadıklarını belirten Erdoğan, ülkenin mallarını, batan geminin malları olarak görenlere prim vermediklerini anlattı.

''BİZ MİLLETİN AVUKATIYIZ, FARKIMIZ BU''

Koalisyon hükümeti dönemindeki borçları kendilerinin ödediğini bildiren Erdoğan, konuşmasını şunları kaydetti:
''Şimdi muhalefetteki parti, üçlü koalisyonun ortağıydınız. 21 banka fona devredildi. Bunun hesabını siz vereceksiniz. Kendinizi temizleyin, aklayın ondan sonra konuşun. Bu bankaların içi nasıl boşaltıldı, bu parayı kim ödedi? Önce bunların hesabını verin. Hala sizin borçlarınızı biz ödüyoruz. IMF'e 21.5 milyar doları siz borçlandınız. Biz onu ödeye ödeye 7.5 milyar dolara indirdik. Merkez Bankasının 26.5 milyar dolar rezervi vardı. Şu anda 65 milyar dolar oldu. Bu hale, krize rağmen biz getirdik. Milletin bunu görmesi lazım. Yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklar, bu milletin makus talihi değildir. Hapsiyle kıyasıya mücadele ettik. Enflasyonla mücadele ettik. Yüzde 30 olan enflasyon yüzde 5 oldu. Aradaki yüzde 25 benim vatandaşımın cebinde kaldı. Devletin borçlanma faizi yüzde 63'tü. Şimdi yüzde 11-12. Aradaki fark vatandaşın cebinde kaldı. Biz mafyayla çetelerle mücadele ediyoruz. Ama ana muhalefetin lideri, (Bunların avukatıyım) diyor. Biz milletin avukatıyız farkımız bu.''

BAŞSAVCI'YA LAİKLİK YANITI

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 17. Onur Günü dolayısıyla cuma günü yapılan törende, ''Muhafazakar partiler öne çıktıkça, artan radikalleşmeyle birlikte, ekonomik büyüme ve modernizasyona daha çok vurgu yapılmak suretiyle Batı tipi demokrasilerin ayrılmaz parçası olan laikliğin gündemden düşürüldüğü ve tanımının değiştirilmeye çalışıldığı görülmektedir'' demişti.
Erdoğan, Yalçınkaya'nın bu sözlerine bugün Kayseri'de "Ekonomiyi tercih ederken diğer değerleri atlamadık" şeklinde yanıt verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*