Şen ve Yıldırım'da soğuk rüzgar!

Şen ve Yıldırım'da soğuk rüzgar!.9680
  • Giriş : 07.03.2009 / 13:19:00

Fenerbahçe eski başkanı Ali Şen'in oğlu ile Aziz Yıldırım arasında polemik yaşandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fenerbahçe'nin eski başkanı Ali Şen'in oğlu ile Kulüp Başkanı Aziz Yıldırım arasında yaşanan polemik..

ŞEREFSİZLERE KIZGIN, BAŞKAN'A KIRGINIM

10 yaşından itibaren kulübün içinde yer alan, camia içinde yaşananları evdeki telefon konuşmalarından, eve gelen misafirlerin sohbetlerine köşedeki koltuğa oturarak kulak kabartan sayılı ve şanslı kişilerden biriyim. Rahmetli Sayın Semih Bayülken beni kucağına aldığında yanağımı sıkarken ve gülerek "söyle bakalım kaptan kim" dediğini hatırlarım hala. 30 seneye yakın bir zamandır kulübün içindeki dinamikleri iyi bildiğimi sanıyorum. Kulüpte olan dedikodu mekanizmasının diğer kulüplerde olduğu gibi camiaya zarar verdiğini iyi bilenlerdenim. Kulübe gidip gelmeye başladığım ilk günden itibaren her zaman kulübün menfaatlerini gözetmişimdir.

AMACIMIZ TARAFTARIN SESİNİ DUYURMAKTI

1990`lı yılların ortasında kurduğumuz Antu/Fenerlist sayesinde taraftarın biraraya gelerek organizasyonları, fikirlerini tartışabilecekleri ortam yarattığımızda hedefimiz taraftarın sinerjisin biraraya getirmekti. Taraftarın sesi olarak yönetimlere, kamuoyuna tarafarın sesini sağlıklı olarak duyurmaktı hedef. Bunu da taraftarın sayesinde başardığımızı düşünüyorum.

ÖVGÜLERDE DEĞİL ELEŞTİRİLERDE HATIRLANIRIZ

Hayatım boyunca camia içinde yer alan, yönetimlerde bulunan, Fenerbahçe medyası içinde yer alan kişilerin %99`u ile çok iyi ilişkilerim olmuştur. Antu`nun 11 senelik geçmişi sırasında tarafarlarımız/üyelerimiz bu kişiler hakkında eleştiri ve övgüler yapmıştır. Övgülere kimse bir şey demez ancak eleştiri olduğu zaman arkadaşlarım hemen arar "senin" orda bana hakaret etmişler nasıl oluyor derler, gönül koyarlar, selamı sabahı keserler. Bu sebepden dolayı bir çok arkadaşım ile ilişkilerim kesilmiştir. Antu forumlarında yazılanlara müdahale hakkını hiç bir zaman görmedim kendimde. Taraftar Ali Şen de dahil olmak üzere herkes hakkında eleştiri yapmıştır burada. Kurallar çerçevesinin dışında hiçbir şekilde müdahale edilmemiştir. Kimi zaman Aziz Yıldırım`cı olduk kimi zaman büyük planlar ile yönetimin altını kazanlar olduk.

Kulübe bir çok proje üretip gelir getirici aktivitelerde bulunduk. Hepsini anlatmayacağım çünkü konu o değil. Yönetimimizdeki arkadaşlarım neler yaptığımı çok iyi bilir.

Taraftarın buluştuğu platform olarak tribünlerde yaşanan gerginliklere son vermek açısından yönetim ve taraftar grupları arasında iletişimi sağlamak için herşeyi yaptık. Belli bir noktaya da geldik ancak başarılı olamadık. O günden itibaren bu konuların uzağından yakınından geçmedik.

DEDİKODU DURMAK BİLMİYOR

Bunları neden anlatıyorum? Ben şunu yaptım bunu yaptım demek için değil. Aşağılık dedikodulara cevap verme şansım olduğu için yazıyorum.

Kulübün en büyük zaaflarından biri olan dedikodu mekanizması durmak bilmiyor. Dedikodu kazanı ile sıra bana gelmiş anlaşılan. Bu tip konulara hiç bir şekilde rağbet etmedim ve kulak asmadım bugüne kadar ancak cevap verme zamanı geldi.

Taraftar grupları aram hep iyi olmuştur bugüne kadar. Taraftar gruplarının sorunlarını dinlemiş ve bunları yönetimimize hep aktarmışımdır. Bu sadece Aziz Yıldırım zamanında olmamıştır. Ali Şen zamanında da taraftar grupları olmamasına rağmen hep yardımcı olmaya çalışmışımdır. Bir allahın günü bir taraftar grubuna bedava bilet vermemişimdir. 4-5 sene önce Antu/Fenerlist taraftar organizasyonu yaptığında, 3-4 sene önce GFB bir deplasman organizasyonu yaptığında otobüs konusunda katkıda bulunmuşumdur. Bunu da yönetimimize söylemişimdir.

SEFA İLE TÜM İLİŞKİMİ KESTİM

Hatırlayacaksınız 4-5 ay önce Gfb başkanımız hakkında ağır bir bildiri kaleme almış ve sitesinden yayınlamıştı. Bundan kısa bir süre sonra bu yazıyı kaldırmıştı. Antu`da bu hareketi eleştiren bir yazı yazmamızın ardından Gfb ikinci bir açıklama ile şahsen beni suçlayarak, bildiriyi kaldırmam konusunda ricacı olduğuma dair yalan dolu beyanda bulunmuştu. Daha sonra bu hareketinden sonra da özür dilenmişti. Buna rağmen Sefa`yı sevdiğimi her zaman söylemişimdir. Sefa`nın gerek bildiri konusunda daha da önemlisi Maraton tribününe geçerek hata yaptığını da o zaman kendisine iletmişimdir. Geçen hafta otobüs konusunda yardım istediğinde olumsuz cevap vermeme rağmen yardım etmişim gibi gösteren bu aşağılık yalanların kaynağı, o bildirinin yayınlandığı dönemdeki gibi Sefa ise tüm ilişkilerimi kestiğimi belirtiyorum.

ŞEREFSİZLER YÜZÜME KONUŞSUN

Son yaşananlar olaylarda benim ismimi şerefsizce ortaya atanlar (kim olduklarını bilseydim isimlerini yazardım) Gfb`ye yardım ettigimi söyleyenler bu çamur ve iftira`yı kanıtlamak zorundadırlar. Sefa`nin mahkemelerine yardımcı olduğum yalanını uyduran şerefsizler arkadan konuşarak değil yüzüme karşı söylemek zorundadırlar.

GFB'YE HİÇBİR ZAMAN YARDIMCI OLMADIM

Bu yalan ve dedikodu mekanizmasının son kurbanı olmayacağım. Olmayacağım çünkü üyeleri sayesinde sesimi duyuracak bir Antu gibi platform var. Gfb`nin geri adım attığı (kulüp ile anlaşmasına rağmen Migros tribününe dönmemeleri) gün -Antu`da açıkladığımız gibi- Gfb`nin hiç bir konusuna yardımcı olmayacağımızı, arabulucu olarak devrede olmayacağımızı açıklamıştım. Bugünde hiç bir şekilde yardımcı olmadığımı tekrar üstüne basa basa söylüyorum.

BENİ ÜZEN BAŞKANIN SÖYLENTİLERE İNANMASI..

Beni esas üzen konu bu şerefsiz ve alçak dedikoduları çıkaranlara inanan Sayın Aziz Yıldırım ve bazı yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımın tutumudur. Bugüne kadar Fenerbahçe menfaatlerini HER ZAMAN önde tuttuğumu, başkanımız Aziz Yıldırım ve arkadaşlarının sonuna kadar arkasında olduğumu her platformda dile getirdiğimi en iyi Sayın Aziz Yıldırım ve yönetim kurulumuz bilir. Bu yalan ve iftiralar inanan başkanımıza ve bazı yönetim kurulu arkadaşlarıma teessüf ediyorum.

Bu ve bunun gibi iğrenç iftira ve dedikodular geçmişte Fenerbahçe sevdalılarını, küstürdü ve kulüpten uzaklaştırdı. Ben bu iğrenç mekanizmaya kurban olmayacağım. Hiçbir güç çok sevdiğim kulübüme hizmet etmekten beni alıkoyamaz. Geçmişte olduğu gibi gerek Antu gerekse camia içinde her türlü hizmete devam edeceğim.--------------------------------------------------------------------------------

VE AZİZ YILDIRIM'IN CEVABI

YALAN VE İFTİRALARA İTİBAR ETMEM


Sayın Metin Şen'in bugün antu.com adlı sitede yapmış olduğu açıklama çok tercih etmememe rağmen beni de bu şekilde genel bir açıklama yapmaya itmiştir. Yazılı ve genel bir açıklamayı tercih etmeme nedenim Sayın Metin Şen'e kapımın her zaman açık olmasındandır. Sayın Şen istediği zaman gelir ve sıkıntılarını ve fikirlerini benimle hem kulüp başkanı hem de Fenerbahçeli bir büyüğü olarak paylaşabilir. Tıpkı kulübümüz adına geliştirdiği ve başarılı olmuş birçok projeyi benim ve yönetimimiz ile yüz yüze paylaştığı gibi.

Sayın Metin Şen açıklamasında kendisi ile ilgili bir takım yalan ve iftiralar olduğunu söylüyor ve benim ve yönetimdeki bazı arkadaşlarımızın bunlara itibar ederek kendisine karşı tavır aldığımızı belirtiyor. Ne benim ne de yönetimimizin kesinlikle Sayın Metin Şen'e karşı bir tavrı söz konusudur. Sayın Metin Şen ve kamuoyunun şunu net olarak bilmesini isterim ki ben yalanlara ve dedikodulara prim veren bir insan değilim. Eğer öyle olsa idim yürütmekte olduğum Fenerbahçe Spor Kulübü başkanlığı görevimi bir gün bile sürdüremezdim. Hakkımda atılan iftiralar ve yalanları ve bunların ne noktalara varabildiğini daha geçtiğimiz günlerde hep beraber gördük.

Sayın Metin Şen ve tüm kamuoyu, kulübümüz üzerinden kendilerine çıkar sağlamaya çalışanları ve onların çirkin yüzlerini her geçen gün daha net olarak görmektedir. Göreve geldiğim ilk günden bu yana kulübümüzü bu fırsatçılar ve çıkarcılara karşı korumak adına savaş verdik ve bundan sonra da vereceğiz. Ben ve Fenerbahçe Spor Kulübü yönetimi Sayın Metin Şen'i bu savaşta karşımızda değil her zaman yanımızda görmektedir.

Saygılarımla
Aziz Yıldırım
Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*