Sendikacılardan Demirel'e başörtüsü tepkisi

  • Giriş : 04.05.2006 / 00:00:00

Eski Cumhurbaşkanlarından Süleyman Demirel'in, "Başörtülüler gitsin Arabistan da okusun" beyanatına tepki gösteren Erzurum'daki sendika şube başkanları, "Demirel'in talihsiz beyanlarını yadırgadık.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Katıldığı bir tv programında, başörtülülere okumaları için Suudi Arabistan'ı adres olarak gösteren Süleyman Demirel'e toplumun bütün kesimlerinden tepkiler yağmaya devam ediyor

Türk Kamu Sen Erzurum İl Temsilcisi Celal Karapınar ile Öz Gıda İş Sendikası Erzurum Şube Başkanı Özkan Günsüz, Demirel'i toplumu germeye çalışmakla itham etti.

Süleyman Demirel'in inanan kesimleri rencide edici bir konuşma yaptığını ileri süren Kamu Sen Erzurum İl Temsilcisi Karapınar, kimsenin bu ülkede yaşayan insanlara başka bir ülkeyi adres gösteremeyeceğini ifade etti.

Ülkede başörtülü ile mini eteklilerin kardeşçe, barış içinde yaşadığını dile getiren Karapınar,"Sayın Demirel'in talihsiz beyanı inanan kesimleri ve bizleri üzmüştür. Bu vatan başı açıkların olduğu kadar başörtülerin de vatanıdır. Bu ülkenin evlatlarının gidip okuyacağı başka ülke, devlet yoktur." diye konuştu.

Öz Gıda İş Sendikası Erzurum Başkanı Özkan Günsüz ise Süleyman Demirel'in başörtülüleri dışlayan açıklamasını esefle karşıladığını dile getirdi. Günsüz, Demirel'in başbakanlık yaptığı dönemlerde ezan-devlet- millet nutukları attığını ileri sürdü. Demirel'in ülke gündemini değiştirip, medyada kendisinden söz edilmesi için başörtüsü sorununu dile getirdiğine dikkatleri çeken Günsüz, "Başörtülüler bu ülkede uzaydan gelmedi. Geçmişte 'benim köylüm, benim milletim, benim inananım' diyen Demirel unutulmamak, gündemden düşmemek için başörtülüleri gündeme taşımıştır. Bu ülkede başörütülü de başı açıkta aynı üniversiteye gidecek, aynı devlette aynı bayrağın altında kardeşçe yaşayacaktır. Kimse bu ülkeyi kendi tekelinde görmesin ve inanan insanları rencide edici açıklamalarda bulunmasın."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious