Sendikacının katiline 13 yıl hapis

  • Giriş : 14.12.2006 / 00:00:00

10 Temmuzda trafikte yaşanan tartışma sırasında iki kızı ve eşinin gözleri önünde bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla yargılanan Eyüp Kalal, 13 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bursa 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın karar duruşmasında, Gemlik'in Dörtyol mevkisindeki trafik ışıklarında tartıştığı Avcil'i öldürdüğü öne sürülen tutuklu sanık Eyüp Kalal ile olaya karıştığı iddiasıyla tutuksuz yargılanan amcası Oktay Kalal, hazır bulundu.

İddianamesinde, trafikte yaşadığı tartışma sırasında Avcil'den ehliyet ve ruhsatını alan, daha sonra bu evrakları Avcil'in yüzüne fırlatarak aracına yönelen Eyüp Kalal'ın, bu sırada kendisini darp eden Avcil'i, aracından aldığı bıçakla iki yerinden bıçakladığını belirten savcı, Kalal'ın “Tahrik altında kasten adam öldürme” suçundan, tahrik derecesi en alt sınırda uygulanmak üzere, cezalandırılmasını talep ederken, olaya karışmadığı belirlenen Oktay Kalal'ın beraatini istedi.

Sanık avukatları ise Avcil'in, Eyüp Kalal'ı aracına kadar değil aracın arka koltuğuna da yatırarak darp eylemine devam ettiğini öne sürdüler.

Sanığın, eylemin devam etmesi üzerine koltuk arkasındaki cepte bulunan ”açılır-kapanır kahvaltı bıçağı” ile Avcil'i biri çizik olmak üzere iki kez yaraladığını savunan avukatlar, “Maktül bu saldırıdan yaralı olarak kurtulsaydı ve sanık saldırıyla ilgili dava açsaydı, yasalarımıza göre Sedat Avcil ceza alırdı” görüşünü dile getirdiler. Avukatlar, cinayeti ağır tahrik altında işlediğini öne sürdükleri Eyüp Kalal'ın beraatini istediler.

Duruşma sonunda Eyüp Kalal'ı önce 36 yıl hapis cezasına çarptıran mahkeme heyeti, cezayı, olayın ağır tahrik altında işlendiğini ve sanığın mahkemedeki iyi halini dikkate alarak 13 yıl 4 aya indirirken, Oktay Kalal'ın ise beraatine karar verdi.

OLAY

Sedat Avcil yönetimindeki otomobil ile Oktay Kalal'ın kullandığı, yeğeni Eyüp Kalal'ın da içinde bulunduğu otomobilin, Dörtyol mevkisindeki trafik ışıklarında durduğu sırada, taraflar arasında tartışma çıkmıştı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Eyüp Kalal tarafından bıçaklandığı öne sürülen, eşi ve iki çocuğunun da tanık olduğu olayda ağır yaralanan Avcil, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti. Olaydan sonra kaçan zanlılar, Gemlik'e bağlı Kurşunlu beldesinde yakalanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious