Şendiller, MHP'yi ağır eleştirdi

  • Giriş : 04.02.2007 / 00:00:00

Büyük Birlik Partisi (BBP) MKYK Üyesi Ökkeş Şendiller, MHP'yi ağır eleştirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Büyük Birlik Partisi'nin son zamanlardaki yükselişinin MHP'yi rahatsız ettiğini belirten Şendiller, MHP'de panik havası estiğini söyledi.

Büyük Birlik Partisi MKYK Üyesi Ökkeş Şendiller'in basın açıklaması:

Büyük Birlik Partisi uzun zamandan beri üzerinde çalıştığı "ŞİMDİ BÜYÜK BİRLİK ZAMANI" adlı kucaklaşma projesini hayata geçirmeye başladı. Geçen hafta "HEPİMİZ MEHMETİZ, HEPİMİZ TÜRKÜZ" sloganı ile bomba gibi bir katılım gerçekleştirdi ve tam manasıyla bir kucaklaşma yaşandı. Katılım töreni Türkiye'nin gündemine oturdu. Bu kucaklaşma töreni özellikle Türk Milliyetçileri ve ülkücüler arasında yepyeni bir umut, heyecan ve sinerji oluşturdu. Heyecan Anadolu'da dalga, dalga yayılıyor. Yeni katılım hazırlıkları hızla devam ederken MHP'de ve bazı çevrelerde tam bir panik başladı.

Bu kucaklaşmadan rahatsız olan çevreler çeşitli provokasyon ve fitne kaynaklı haberlerle çirkin yüzlerini, sığ anlayışlarını ve basitliklerini bir kere daha açık ettiler. Biz bu çirkin oyunları ve aşağılık saldırıları bir haftadır seyrettik ancak gündemimize almadık. Fakat bunu fırsat bilen bu haddini bilmezlere cevap vermek farz oldu. Halbuki bu memlekette söyleyecek sözü olan ve söylemeyi hak eden ilkeli, dürüst, inançlı, alnı açık, leke almamış tek hareket BÜYÜK BİRLİK HAREKETİ'DİR. Hele Türk Milliyetçiliği ve ülkücü hareketle ilgili olarak çizgisiyle, dava anlayışıyla, dik duruşuyla haykırma hakkı da geçmişte destanlık mücadele vermiş Büyük Birlik Kadrolarının hakkıdır. Bu kadrolar dün de bugün de, Allah nasip ederse yarın da inandıklarının gereğini yaptılar ve yapmaya da devam edecekler. Onun için bu fitne ve fesat ürünü olan saldırılar bizi inandıklarımızdan ve yolumuzdan kesinlikle alıkoyamayacaktır.

Katılımlar Devam Edecek

Önemli bir kucaklaşma programını da dün gerçekleştirdik. Bundan sonra katılımlar yeni kilometre taşlarıyla devam edecek. Telaşa kapılan ve panikleyen çevrelerin sabretmeyi de tartışmayı da adam gibi yapmaları gerektiğini hatırlatıyoruz. Çünkü bu rüzgar yeni umutlara, yeni ufuklara ve Türkiye sevdalılarının geleceğine sam yeli gibi esmeye devam edecektir.

Bu kucaklaşmada yerini alan dava arkadaşlarımızla ilgili olarak MHP yetkilileri ciddiyetsiz, tutarsız ve çapsız açıklamalar yapıyorlar. Efendim "MHP'den ayrılan kişiler zaten MHP tarafından dışlanmış, hatta kovulmuşlardır. Bunların gidişi MHP'yi rahatlatmıştır. Gittikleri yere de bir faydaları olmayacaktır. MHP tek başına iktidara yürüyor bunu engelleme oyunları tutmayacaktır. Yel, kayadan da zırnık koparamaz" gibi ifadeler kullanıyorlar.

Bizim MHP'den ayrılan ve bu kucaklaşmaya katılan dava arkadaşlarımızı savunmak gibi bir niyetimiz yok. Onlar gerekli cevabı zaten veriyorlar ve verecekler. Fakat "Benimle beraberken iyi, benimle beraber değilse kötü" anlayışı ne ahlakidir ne de insanidir. Bunun altını çizelim. MHP'deki bu anlayış bütünleşmeyi değil dağıtmayı, "Küçük olsun benim olsun" düşüncesini hakim kıldığı için MHP'yi bu hale getirmiştir. Sahibinin sesi olan gazeteler ve köşe yazarları ise tam bir çelişki içerisinde. Basit, derinliği olmayan, sığ ve akıl dışı iddialar sıralıyorlar. "Dün Başbuğa ihanet edenlerle, Dr. Devlet Bahçeli'ye ve davaya ihanet edenler buluşuyor. Bu hareketin arkasında AKP var. MHP'nin tek başına iktidarını engelleme tuzağı" gibi akıl dışı saçmalıkları okuyan aklı selim herkes sadece güler.

Bir tarafta " bu gidenleri biz kovduk, yel kayadan ne kopartır" tafraları, diğer tarafta "MHP'nin tek başına iktidarını engelleme tuzağı ve MHP tek başına iktidar olamazsa bunun vebali Büyük Birlik Partisine ve orada toplananlara" saçmalığı. Bu nasıl bir izansızlık, bu nasıl bir akıl gerçekten anlamak zor. MHP barajın altında görünen bir parti. Nasıl tek başına iktidara gidiyor? Buna gerçekten inanıyor musunuz? Veya siz Türkiye de yaşayıp milletin içine çıkıyor musunuz? Bu da ayrı bir vaka olsa gerek.

BBP 14 Yıldır Dimdik Ayakta

Ne demek tek başına iktidarı engellemek? BBP bir parti ve bütün kahpe tuzaklara rağmen 14 yıldan beri dimdik ayakta kalan, bugün milletin tek umudu haline gelmiş siyasetin en temiz adresidir. Elbette ki çeşitli vaatlerle milletin oyunu almış ve umutları yıkmış olanlara verilen oyları söke söke alacak. Halkın Devlete uzanan eli olacaktır. Yoksa birilerinin gül hatırına köşede bekleyecek öyle mi? Yok öyle yağma. BBP, BÜYÜK BİRLİĞİ gerçekleştirecek millet iradesinin temsilcisi olarak Meclis'e girecek ve muktedir iktidarı gerçekleştirecektir.

İhanet Saçmalığı

Allah aşkına bu ihanet saçmalığı ne böyle? Kim kime ihanet etti? Geçmiş dönemde yani 1991'de "SHP (Erdal İnönü'nün partisi) PKK'lıları Meclis'e taşıyor, evlatlarınızın katillerinin temsilcilerini hükümet ortağı yapacaklar, bunlara oy vermeyin" diyerek milletin oylarını alıp bunların içinde bulunduğu Demirel-İnönü Hükümetine oy vereceksin, oy vermeyenleri de ihanetle suçlayacaksın. Bırakın bu saçmalığı ve ihanetin tarifini doğru yapın. Biz bu mantıksız akıl dışı iddiaları siyasi tarihin hurdalığına çoktan attık. Başa dönmeyelim ki; bu konuda bizim söyleyecek çok sözümüz var. Gelelim 1999'a bebek katili Apo'yu asacağız diye ortalığı ayağa kaldırıp, sokakları pankartlarla donatacaksın, şehit yakınlarının, gazilerin ve milli duygularla yanan, yüreğine bir damla su arayan insanların oyunu alarak Meclis'te sağın birinci partisi olacaksın ve katil başını affedip anayasadan idam cezasını kaldıracaksın.

Kirli Çamaşırlar Milletin Önüne Serilecek

Büyük umutlarla üç hilalin altına basılan helal oylarla (Rahşan Ecevit'in bütün ülkücüleri katillikle suçlamasına rağmen) Ecevit'i başbakan, Ahmet Necdet Sezer'i Cumhurbaşkanı yapacaksın karşı çıkanları da ihanetle suçlayacaksın öyle mi? Millet size hem başbakanlığı hem cumhurbaşkanlığını verdi. Ama siz aday olanları tartaklatarak önlediniz. Çin cumhurbaşkanına liyakat nişanı vererek Doğu Türkistan'daki soydaşlarımızın yüreğini dağladınız. Avrupa uyum yasalarını, ikiz yasaları, uluslar arası tahkimi siz çıkardınız. Kıbrıs Rum kesiminin AB'ye girişini Helsinki'de siz imzaladınız, toprak satışı ile ilgili yasaların çoğunu siz çıkardınız ve AKP'nin tek başına iktidarının müsebbibi sizsiniz. Hem bunları yapacak hem de bu rezilliklere karşı çıkanları ihanetle suçlayacaksınız öyle mi? Bunları yapmak vatanseverlik karşı çıkmak ihanet, ne ala akıl bu! Kerkük'teki, Kuzey Irak'taki son durumun sorumlusu sizsiniz. Kıbrıs'ta gelinen nokta da sizin eseriniz! Biz bunları gündeme taşıyıp milletin yarasını kaşımak istemiyoruz, ama siz etrafınıza saldırıyorsunuz. Ama bundan böyle bütün kirli çamaşırları milletin önüne bir bir sereceğiz ve kararı millet verecek.

Milliyetçilik Babanızdan Miras mı?

Dava, milliyetçilik, ülkücülük size babanızdan miras kaldı öyle mi? Marmaris'te Amerikan emperyalizminin Conilerini protesto ettiği için Ülkü Ocaklarının mensuplarını görevden alacaksınız. Allah her yerde var dediği için Ülkü Ocaklarının merkez yönetimini tırpanlayacaksınız. Türk Milleti yerine T.C. vatandaşlığı, Ülküdaşlık yerine yol arkadaşlığı kelimelerini kullanacak ondan sonra dava adamlığından bahsedeceksiniz. Siz milleti ahmak mı zannediyorsunuz? İhanet bunları yapmaktır! Yaptıklarınıza karşı çıkmak, tavır koymak ise dava adamlığıdır, ülkücülüktür, milliyetçiliktir ve vatan severliktir!

Genç Ülkücülere Sesleniyorum

Özellikle genç ülkücülere sesleniyorum: Söylenenlere değil, hamaset nutuklarına değil, palavra ve yalana değil yapılanlara bakın, yorumlayın, değerlendirin ve kararınızı aklı selimle verin. Bunlar hür iradeli, açık yürekli ve şahsiyetli insan değil kendilerine köle arıyorlar. Devlet Bahçeli'nin bahçesinde dikensiz güllere bahçıvan arıyorlar.

Ve diyoruz ki:

Yarı dalgalı olmamalı deniz
Ya durulmalı ya kudurmalı
Ya köküne kadar batmalı hançer
Ya kınında durmalı
Yarı gönül vermemeli sevgili
Sonunda sevmeyecekse..

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious