Şener, Kuzu ve Çiçek ankete eklendi

  • Giriş : 21.03.2007 / 00:00:00

AKP, Bilkent Otel’de bugün yapılacak genişletilmiş teşkilat toplantısında yeni bir anketle “nabız yoklaması” yapacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ankete, Gül ve Arınç dışında üç yeni isim daha eklendi; Abdüllatif Şener, Burhan Kuzu ve Cemil Çiçek.

Cumhurbaşkanlığı seçimi için “istişare” sürecini anketlerle başlatan Başbakan Erdoğan, bugün partisinin il başkanları, belediye başkanları, gençlik ve kadın kolları başkanlarıyla genişletilmiş teşkilat toplantısında bir araya geliyor. Erdoğan, toplantıya katılan yöneticilerin “beklentisini” ölçecek.

Bu amaçla hazırlanan formda, daha önce gönderilen anket formu genişletildi. Genel merkezde hazırlanan taslak formda öncelikle “Cumhurbaşkanı adayı olarak kimi görmek istersiniz?” sorusuyla her başkanın kendi seçeneklerini yazması isteniyor. Erdoğan’ın adaylığının partiyi nasıl etkileyeceği, olumlu mu olumsuz mu karşılandığıyla ilgili değerlendirme sorularının ardından teşkilat başkanlarına bir liste sunulacak.

BU KEZ EŞLER TÜRBANLI

İlk listede, Bakanlar Beşir Atalay, Mehmet Aydın, Vecdi Gönül ve Köksal Toptan’ın adları sıralanarak tercih yapılması istenmişti. Son taslak formda, Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu ve Adalet Bakanı Cemil Çiçek’in adları da yer alıyor. Böylece listedeki “türban hassasiyeti” de ortadan kalkacak. Zira, Çiçek ve Şener’in eşleri başörtüsü kullanıyor.

Liste yine “Başbakan Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül ve TBMM Başkanı Bülent Arınç dışında aşağıdaki hangi isimlerin aday olmasını istersiniz?” ifadesiyle teşkilata sunulacak. AKP Teşkilat Başkanlığı’nın anket formu 430 merkezde 29 bin partili tarafından doldurulacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious