Şener, partinin kapısını kimlere açtı?

Şener, partinin kapısını kimlere açtı?.15699
  • Giriş : 13.06.2009 / 16:39:00

Türkiye Partisi Genel Başkanı Şener,Ekim ayında tüm il, ilçe ve beldelerde teşkilatlanma çalışmalarını tamamlamayı hedeflediklerini söyledi. Şener partisi için bu çağrıyı yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Türkiye Partisi Genel Başkanı Şener, Türkiye'de siyasetin yenilenmesi gerektiğine inanan herkesin partisinin çatısı altında var olabileceğini belirtti.

Parti genel merkezinde basın toplantısı düzenleyen Şener, Ekim ayında tüm il, ilçe ve beldelerde teşkilatlanma çalışmalarını tamamlamayı hedeflediklerini söyledi. Şener, daha sonra pek çok ilde miting düzenleyeceklerini dile getirdi.

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Şener, bir gazetecinin, ''Başbakan Erdoğan, (ben cumhurbaşkanlığını elimin tersiyle ittim) dedi. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?'' sorusu üzerine, Mevlana'nın, ''Bugün başka bir gündür. Bugün yeni şeyler söyleme zamanıdır'' sözlerini hatırlattı. Şener, ''Siyasi partilere, kurumlara bakacaksınız, hayalleri mi çok, hatıraları mı çok? Hatıraları çok olanların Türkiye'nin geleceğine verecek hiçbir şeyleri yoktur. Bizim hayallerimiz ve ideallerimiz çoktur. Bizim Türkiye diye bir idealimiz ve aşkımız var. Biz önümüze ve Türkiye'nin geleceğine bakıyoruz'' diye konuştu.

Şener, dün bir gazetede yer alan ''AKP ve Gülen'i Bitirme Planı'' başlıklı haberin hatırlatılması üzerine, haberde belirtilen belgenin olup olmadığına dair kesin bir bilgi bulunmadığını ve konuya ilişkin bir değerlendirme yapmak için erken olduğunu söyledi.

Şener, ''Partinizin kapıları eski siyasetçilere kapalı mı?'' sorusunu yanıtlarken, partisinin ilkelerinin ortada olduğunu kaydederek, ''(Türkiye için ben de varım) diyen herkesin kadromuz olduğunu, kattığınız her düşüncenin de programımız olduğunu ifade ediyoruz. Eskiden siyaset yapmış veya yapmamış diye bir ayrım gözetmiyoruz'' dedi.

Bazı partilerin sağda birlik sağlanmasına yönelik çalışmaları olduğunun hatırlatılması üzerine de Şener, şunları kaydetti:

''Türkiye'de eski siyaset tarzı son bulmalıdır. Soğuk savaş dönemi yöntemlerine göre siyaseti var kılmaya çalışan, siyaset tarzını buna göre ayarlayan, Türkiye'nin geleceğini kapatmaya çalışan mevcut siyasetin ve siyaset tarzının son bulması gerektiğine inanıyoruz. Türkiye'nin yeni bir siyaset tarzına ihtiyacı vardır. Biz de yeni siyaset tarzını benimseyen demokratik bir merkez partisiyiz. Buna göre yolumuza devam ediyoruz. Türkiye'de siyasetin yenilenmesi gerektiğine inanan mevcut veya eski, siyasette veya siyaset dışında herkes bu çatı altında var olabilir.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*