Şener: Ankara'daki mitingi izleyemedim

  • Giriş : 15.04.2007 / 00:00:00

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, yoğun programı nedeniyle Ankara'daki Cumhuriyet Mitingi'ni izleyemediğini belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şener, ''Katılımcılar kendilerini hukuk devleti kurallarına uygun ifade ettilerse bunu demokrasinin bir gereği sayarım'' dedi.

Başbakan Yardımcısı Şener, partisince organize edilen programlara katıldığı Kahramanmaraş'tan karayoluyla geldiği İskenderun'da, gazetecilerin Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın Irak'ın kuzeyine operasyon yapılması gerektiğine ilişkin sözlerini hatırlatmaları üzerine, ''Türkiye Cumhuriyeti köklü ve büyük bir devlet, bu tür konular yetkili kurum ve kurullarda değerlendirilir'' diye konuştu.

Şener, Ankara'daki Cumhuriyet Mitingi ile ilgili soru üzerine de şunları kaydetti:

''Biliyorsunuz ben Kahramanmaraş'tan geliyorum. Yoğun bir programım vardı. Bu nedenle mitingi izleyemedim. Kimler katıldı, kimler konuştu, neler söylendi, dövizlerde neler yazıyordu, bunların hiçbirini bilmiyorum. Bilmeden bir şeyler söylemem, yanlış yapmış olurum. Konunun içine girmek istemiyorum. Katılımcılar kendilerini demokratik kurallara, hukuk devleti kurallarına uygun ifade ettilerse bunu demokrasinin bir gereği sayarım.''

Bakan Şener, Cumhurbaşkanı seçiminin demokratik bir süreç olduğunu ifade ederek, hayırlı olması dileğinde bulundu.

Türkiye'nin büyük bir devlet olduğunu vurgulayan Şener, şunları kaydetti:

''Devlet geleneği en eski olan bir milletiz. Bu devletin kurumları, kurulları vardır. Bu tür konular belli kurum ve kurullarda değerlendirilir. Bu, değerlendirmeler sonucunda açıklanır, stratejiler belirlenir. Belirttiğim gibi ben yoğun bir programdan geliyorum. Devletin değişik kademlerinde bulunduğum mekanizmalar içerisinde buluşmadığım bir konuda değerlendirme yapmayayım.''

İskenderun'da iş adamlarıyla bir araya gelerek sohbet eden Bakan Şener, Mustafa Kemal Üniversitesinin kampüs sorunu, iş adamları ile yatırımcıların yeni organize sanayi ihtiyacı, yatırımcıların bürokratik işlemlerle ilgili sıkıntıları konusunda gereken çalışmaları yapacağını ifade etti.

Bakan Şener'in Ankara'ya hareket ettiği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious