Şener; Ben de merak ediyorum

  • Giriş : 14.04.2007 / 00:00:00

Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Abdullatif Şener, cumhurbaşkanlığına kimin seçileceğini kendisinin de çok merak ettiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kahramanmaraş Valisi Mehmet Niyazi Tanılır'ı ziyaretinden sonra gazetecilerin sorularını cevaplayan Şener, "Kimse cumhurbaşkanlığı seçimleri konusunda bir sıkıntı yaşamasın. Anasayal kurallara uygun süreç işliyor. Cumhurbaşkanı sağlıklı bir şekilde seçilecektir. Ondan sonra seçim süreci de kurallarına göre yerine getirilecektir. Eğer bu soruyu sormasaydınız son derece üzülecektim. Biliyorum kim seçilecek diye merak ediyorsunuz. İnanın ben de sizin kadar merak ediyorum" dedi.

Gazetecilerin, "Cumhurbaşkanlığı seçimindeki süpriz isimler arasında Necmettin Erbakan var mı?" şeklindeki sorusuna tebessüm ederek karşılık veren Şener, "Süprizi milletvekilleri belirleyecek. Anayasa'ya göre cumhurbaşkanını TBMM üyeleri seçiyor. Yani vatandaş milletvekilini seçiyor vekil de cumhurbaşkanını seçiyor. Son sözü onlar söyleyecek. Demokrasiye inanan bir insan için, demokratik mekanizmanın sağlıklı bir şekilde işlemesi en büyük kazanımdır. Zaman zaman söylemlerle konuşmalarla bu çerçeveye yabancı ifadeler kullanılıyor Türkiye bunları zamanla aşacak." diye konuştu.

Türkiye'de büyük bir istikrarın olduğunu vurgulayan Abdullatif Şener, "Türkiye'de siyasi ve ekonomik istikrar her geçen gün güçlenmektedir. Siyasi istikrarın başarısı ekonomik istikrarı getirmiştir. Türkiye anayasa kitapçığının atılması nedeniyle 2000-2001 yılında bir ekonomik darboğaz yaşamıştır. Ama şimdi siyasi istikrara bağlı olarak herkesin ve herkesimin güvenini kazanmış bir ekonomi istikrar var. Ben dün konuşmaları izlerken borsa endeksine baktım, endeks yükseliyordu. Önemli olan da bu." şeklinde konuştu.

Öte yandan, Bakan Şener'in, sabah kahvaltısını yaptığı yerde 150 kiloluk dondurmayı kesmesi istendi ama Bakan Şener kesmedi. Şener, ustanın kestiği dondurmayı çevresindekilere ikram etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious