Şener bıraktı mı, başlıyor mu?

Şener bıraktı mı, başlıyor mu? .7181
  • Giriş : 17.07.2007 / 14:42:00

Abdülatif Şener'in 22 Temmuz seçimlerinde neden aday olmadı?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AK Parti milletvekili Abdülatif Şener... 22 Temmuz seçimlerinde aday olmaması çok tartışıldı. Çok soru işareti ortaya döküldü. Şimdi sır perdesi aralanıyor. Şener, siyaseti bıraktı mı, yoksa şimdi mi başlıyor?

Çok tartışıldı. Kimine göre kendisi aday olmadı. Kimine göre Tayyip Erdoğan istemedi.

Abdüllatif Şener’e çok yakın bir isimle sohbetimizde bu tartışmaya nokta koyacak bir ayrıntı öğrendik.

O’na göre olayın aslı şöyle:

Abdüllatif Şener, Erdoğan’ın kendisinden rahatsız olduğunu biliyordu. Hatta O’na Erdoğan’ın aday olması halinde listeye konmayacağı bile söylenmişti. Milletvekilliği adaylık süreci başlayınca bu rahatsızlığın hangi boyutta olduğunu bizzat anlamak için adaylık başvurusunda bulunmadı. Bekledi ki; “Erdoğan arasın. Neden adaylık başvurusunda bulunmuyorsun?” desin. Aradan dört gün geçmesine rağmen Erdoğan aramayınca, gerçekten istenmediğini anladı. Kriz büyüktü. İki tarafta geri adım atmayınca zaman kazanmak için Şener’in adına başvuruyu Abdullah Gül yaptı. Ancak bunu öğrenen Şener, bu sefer basına kesinlikle aday olmadığını açıkladı.

Peki Erdoğan’ın Abdüllatif Şener’le arasını bozan ne?

Öğrendiğimize göre Erdoğan’ı en çok kızdıran, Şener’in “Havuz Sistemi!” ile ilgili açıklamaları olmuş. Malumunuz Şener, Türkiye için “Havuz Sistemi”nin şart olduğunu söylemişti.

(Demek ki Türkiye’de bazı şeyleri bırakın yapmayı, söylemek bile insanın sonunu getirebiliyor.) Son ayrıntı; Abdüllatif Şener, AKP’de üzeri çizilen milletvekilleriyle sık sık bir araya gelmeye devam ediyormuş. Çevresindeki halka da giderek büyüyormuş.
Hatırlarsınız, Şener’in “siyaseti bıraktığını açıkladığı!” zaman, “Şener, siyaseti bırakmıyor. Asıl şimdi başlıyor. O AKP içi muhalefetin ilk filizidir” demiştik. Şener cephesindeki hareketlilik, tezimizi güçlendiriyor.

MİLLİ GAZETE

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious