Şener: Bu noktaya Yattarasız geldik

Şener: Bu noktaya Yattarasız geldik.11177
  • Giriş : 25.09.2008 / 12:55:00

Yattara'nın transferinde pürüz çıktı, herkes 'bu iş yattı mı' diye sordu. Başkan Sadri Şener son gelinen noktayı duyurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yattara'nın transferi bugün bitebilir. Askıya alınan görüşmeler yeniden başladı. Gineli oyuncu bugünkü antremana çıkmadı. Başkan Sadri Şener, "Yattara gider yeni Yattaralar gelir" dedi.

Bordo-mavili takımın bu sabah yaptığı antrenmanı izleyen başkan Sadri Şener, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

EKONOMİK DERDİMİZ YOK

Şener, dün Kardemir Karabükspor ile yaptıkları maçın çıkışında söylediği gibi Yattara konusunda birinci maddenin bu futbolcunun gitmek istediği şeklinde olduğunu belirterek, ''Trabzonspor'da Futbol oynamak istemediğini söylüyordu. Çıkış noktamız bu. Yattara'yı satma veya para kazandırma gibi bir düşüncem, niyetim yoktu. Zaten Telekom ile bir anlaşma yapmıştım. Ekonomik bir derdimiz yok'' dedi.

YENİ YATTARALAR GELİR

Yattara'nın kendisini 2 kez telefonla aradığını ifade eden Şener, ''Benim, futbolcularla telefonda görüşmek pek tarzım değildi. Trabzonspor, çok büyük bir camia ve takımdır. Trabzonspor'dan 41 yıl içinde bir sürü meşhur futbolcu geldi, gitti. Trabzonspor, hep yerinde durdu ve büyüyerek devam etti yaşantısına. Yattara da bunlardan bir tanesi'' diye konuştu.

BU NOKTAYA YATTARASIZ GELDİK

Şener, Trabzonspor'u iyi noktalara getirdiklerini ifade ederek, şunları söyledi:
''Yattara, çok önemli, klas yetenekli bir oyuncu, ama top oynamak istemedikten sonra bize bir şey kalmıyor. Kulübün menfaatlerini düşünmek lazım. Bahsedilen para bana göre Türkiye'de satılan oyuncular içerisinde bonservisi en yüksek olanlardan biri. Bu noktaya Yattara'sız geldik. Şu anda oturmuş bir takım var. Önümüzde Antalya maçı var. Bu olay çıkmadan. Yattara, kupa maçında oynamayacağını, Antalya maçında oynayabileceğini söylemişti. Aklıma şu soru geliyor, Antalyay'ı, Konya'yı geçersek, kimin yerine oynardı. Kazanan takımı hoca, nasıl bozacaktı. O zaman Yattara, bizim için pahalı bir oyuncu olacaktı. Trabzonspor, büyük bir kulüptür. Yattaralar gider, yeni Yattaralar gelir.''

GÖRÜŞMELER TEKRAR BAŞLADI

Başkan Şener, kulüp menajeri Caner Çuvalcıoğlu'nun, Katar kulübü yöneticileriyle görüşme halinde olduğunu belirterek, ''Henüz daha imzaladığımız bir şey yok. Gitme yolunda görüşmeler sürüyor. Bundan sonra kalsa bile Yattara'dan fayda alınmaz. Yattara'nın gitme nedeni malidir. Başka nedeni olmaz. Bugün gelişme olur. Caner bey görüşüyor. Bugün bitirirler'' diye konuştu. Bu arada, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'ne gelen Yattara, bordo-mavili takımın antrenmanında yer almadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*