Şener: Dinim Hz. Ali'nin Dinidir

  • Giriş : 07.01.2007 / 00:00:00

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener "Herkese buradan ilan ediyorum, benim dinim ve mezhebim Hz. Ali'nin dini ve mezhebidir" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Antakya Ehlibeyt Kültür ve Dayanışma Vakfı'nın programına katılan Bakan Şener, bu yıl sekizincisi düzenlenen Hz. Ali - Gadir-i Hum Bayramı ve Kardeşlik konulu konferansa katılmak Antakya'ya geldi. Antakya Kapalı Spor Salonu'ndaki program saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Kuran-ı kerim okunmasıyla başladı.

Programda konuşan Şener, "Hz. Ali'nin mesajı bu toprakları bize vatan kılan duygu ve düşüncelerin hamuruydu. O'nun mesajı bugün yeryüzünde yaşayan 6 milyar insanın huzur ve barış meşalesiydi. Hepimiz aynı teknede yoğrulduk. Herkese buradan ilan ediyorum benim dinim ve mezhebim Hz. Ali'nin dini ve mezhebidir. Açıkçası hepimiz Aleviyiz. Hepimiz aynı coşku ve heyecanla bir aradayız. Sevgi, dostluk, kardeşlik ve birbirine güven duyma bizim bugün dahi ihtiyaç duyduğumuz en temel yaklaşımdır" dedi.

Törende konuşan Hatay Ehlibeyt Kültür ve Dayanışma Vakfı Başkanı Ali Yeral ise, "Bugün hala Aleviler, Müslüman mı değil mi tartışmaları yapılmaktadır. Alevilik. İslam'ın özünde ve merkezindedir. Alevilerin İslam'ını tartışmaya açmak demek Hz Muhammed (SAV)'in İslam'ını tartışmaya açmak demektir. Biz içeride ve dışarıda büyük projelere imza atmış yöneticilerimizden, Heybeliada'daki Ruhban Okulu'ndan önce 20 milyonu aşkın Aleviye Ehlibeyt - Caferi Fakültesi açılmasını istiyoruz" dedi. Ali Yeral, konuşmasının ardından Bakan Şener'e Hz. Ali'nin söylevlerini içeren "Nehcü'l Belaga" adlı kitabı hediye etti.

Programa Abdüllatif Şener'in yanı sıra AK Parti Grup Başkanvekili ve Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, Hatay Milletvekilleri Mehmet Soydan, İsmail Soylu, Hatay Valisi Ahmet Kayhan, Antakya Belediye Başkanı Mehmet Yeloğlu, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Şerafettin Canda, Hatay İl Emniyet Müdürü Osman Çapalı katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious