Şener Eruygur hakkında şok iddia!

Şener Eruygur hakkında şok iddia!.9831
  • Giriş : 03.04.2009 / 08:39:00

1.5 milyon dolarlık darbe kulak sisteminin Türkiye'de kurulduğu iki yer...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Eruygur'la ilgili bir başka önemli suçlama ise, Ankara ve İstanbul'da kurdurduğu ifade edilen dinleme sistemleri... Eruygur'un, internet kullanıcılarını takip etmek için bir buçuk milyon dolar ödediği ileri sürülüyor.
1.5 MİLYON DOLARLIK DARBE KULAK SİSTEMİ

Emekli orgeneral Şener Eruygur'un, planladığı darbe girişiminin ayrıntıları tek tek ortaya çıkıyor. Eruygur'un darbe planlarını gerçekleştirmek için, bir buçuk milyon dolarlık "darbe kulak sistemi" aldığı ve bununla yasadışı istihbarat arşivi kurmaya çalıştığı iddia ediliyor. Sisteminin hedefi, internet kullanıcıları.

PARAYI NEREDEN BULDU?

İddianamede, Eruygur'un, bir buçuk milyon dolar ödemesine rağmen fatura almadığı, sorgusu sırasında da paranın kaynağını açıklayamadığı ifade ediliyor.

ŞEHRİN ORTASINDA DARBE KULAK SİSTEMİ

2003-2004 yıllarında yapılması planlanan darbe için alınan cihazlar, ETÖ sanıklarından Hakan Şanlı aracılığıyla ithal edilmiş. Şanlı'nın ifadesine göre sistem kritik noktalara takılmış.

İki cihaz da Ankara'ya yerleştirilmiş; biri, ODTÜ'ye diğeri Ulus'a.

İddianamede, cihazları yerleştiren Hakan Şanlı'nın hesabına, dönemin Kara Kuvvetleri komutanı orgeneral Aytaç Yalman ve Eruygur'un ait banka hesaplarından, yüklü miktarda para ödendiği ifade ediliyor. Hakan Şanlı'nın, askeri ihaleleri alan bir firmasının, gizli ortakları arasında ETÖ sanıkları Levent Ersöz ve Hasan Atilla Uğur olduğu ifade ediliyor.

TSK ADINA KORSAN EMİRLER

İddianamede, Eruygur'la ilgili çok önemli bir başka suçlama daha yer alıyor... Eruygur görevde olduğu dönemde, darbe zemini oluşturmak için, Türk Silahlı Kuvvetleri adına, korsan rapor, karar ve belge hazırlatmış. Bu önemli gerçek soruşturma sırasında ortaya çıkmış. Savcılık, ETÖ sanıklarından ele geçirilen "Gizli" ibareli belgeleri, Genelkurmay Başkanlığı'na sorunca, "TSK'ya ait değildir", "mevcut kayıtlarda rastlanılmamıştır" şeklinde cevaplar almış. Soruşturma derinleştirilince, Eruygur'un, Türk Silahlı Kuvvetleri'nden habersiz ve yine TSK'nın bilgisayar sistemini kullanarak korsan rapor, belge ve kararlar hazırlattığı belirlenmiş.

"TEKNİK İNCELEMELER SONUCU BU RAPORLARIN, BÜYÜK BİR KISMININ TSK'YA AİT BİLGİSAYARLARDA YAZILDIKLARI, ANCAK BU BELGELERİN TSK'NIN KAYITLARINA AKTARILMAMASININ, YAPILAN ÇALIŞMALARIN ERGENEKON TERÖR ÖRGÜTÜNÜN AMAÇ VE FAALİYETLERİ DOĞRULTUSUNDA O KURUMDA GÖREV YAPAN BAZI KİŞİLERCE HAZIRLANDIĞI SONUCUNU ORTAYA KOYDUĞU ANLAŞILMIŞTIR."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*