Şener Eruygur'un durumu kritikleşebilir

Şener Eruygur'un durumu kritikleşebilir.9831
  • Giriş : 17.09.2008 / 14:11:00

Başhekim, emekli Eruygur'un durumunun, diyabet ve tansiyon hastası olmasından dolayı kritikleşebileceğini, o nedenle yakın takip ettiklerini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Nazım Mutlu, emekli orgeneral Şener Eruygur'un durumunun, diyabet ve tansiyon hastası olmasından dolayı kritikleşebileceğini, o nedenle hastayı yakın takip ettiklerini bildirdi.

Mutlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ''Ergenekon'' soruşturması kapsamında tutuklu bulunduğu Kocaeli F Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevi'nde koğuşun üst katından alttaki salona inmek istediği sırada merdivenlerden düşen emekli orgeneral Şener Eruygur'un beyin kanaması geçirdiğini, boynunda ise kırık olduğunu anımsatarak, akşam üzeri çekilecek filmlerle beynindeki kanamanın seyrinin izleneceğini belirtti.

Beynin sol tarafında 3 santimetre, sağ tarafında ise küçük bir kanama olduğunu ifade eden Mutlu, ''Eruygur'un durumu diyabet ve tansiyon hastası olduğu için kritikleşebilir. O nedenle kendisini yakın takip ediyoruz'' dedi.

Boyun kemiğinde 4 parçalı kırık meydana geldiğini, ancak parçaların birbirinden ayrılmadığını dile getiren Mutlu, ''Şu anda ne boynundaki kırık, ne de beyin kanaması nedeniyle ameliyat düşünmüyoruz'' diye konuştu.

Boyun yakalığı takarak boynu tespit edilen Eruygur'un bu nedenle rahatsız olduğunu ifade ettiğini bildiren Mutlu, hafif uyutulan Eruygur'un sorulara cevap verebildiğini, gözünü açıp kapaması yönündeki talimatını yerine getirebildiğini kaydetti.

Bu arada, eşi ve kızı, hastanenin Beyin ve Sinir Cerrahisi Servisi'nde yatan emekli orgeneral Şener Eruygur'u ziyaret etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*