Şener için AK Parti Gençlik kolları açlık grevi başlattı

Şener için AK Parti Gençlik kolları açlık grevi başlattı.7181
  • Giriş : 01.06.2007 / 22:24:00

Abdullatif Şener'in, AKP'den aday olarak siyasete devam etmesi için açlık grevi başlattılar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Akşam saatlerinde Atatürk Anıtı önünde bir araya gelen yaklaşık 30 partili, Şener'e "Siyaseti bırakma" çağrısında bulundu.
Sürpriz bir kararla bugün AK Parti ya da başka bir partiden milletvekili aday adayı olmayacağını açıklayan Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Şener, en fazla hemşehrilerini üzdü. Şener'in son dakika açıklaması Sivas'a bomba gibi düştü. Çok sayıda vatandaş, Şener'in aday olmamasını büyük bir kayıp olarak görürken, AK Parti Sivas Gençlik Kolları da açlık grevine başladı.

Atatürk Anıtı önünde "Sayın Bakanım Abdullatif Şener, hani beraber yürüyecektik biz bu yollarda" pankartı açan gençler, Başbakan Yardımcısı Şener'in bir an önce Sivas'tan aday adaylığını açıklamasını beklediklerini söylediler. Gençlik Kolları Başkanı Adem Kuru, "Kabine içinde sevilen ve sayılan bir insandır. Bakanımızı kararından vazgeçirmek için arkadaşlarımız ve hemşehrilerimizin desteğiyle burada açlık grevine başladık. İnanıyoruz ve umut ediyoruz ki Sayın Şener, ilimizden milletvekili adayı olacak." şeklinde konuştu. Kuru, açlık grevini Şener'in adaylığını açıklayıncaya kadar devam ettireceklerini de sözlerine ekledi.

Partililerin açlık grevine Memur-Sen Sivas Şubesi Başkanı Esat Tektaş da destek verdi. Gençlerin yanına gelen Tektaş, "Bu karar biz sendikacıları ve partilileri üzmüştür. Diliyorum, Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Latif beyin bu kararını olumlu anlamda etkileyecek diyaloglar sağlar." dedi.

Basın açıklaması sırasında emniyet ekipleri çevrede güvenlik tedbiri aldı. Açıklamanın ardından grup sabah tekrar toplanmak üzere dağıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious