Şener: "Kombinede kuyruk istiyoruz"

Şener:
  • Giriş : 04.06.2008 / 13:38:00

Şampiyonluğa oynayacak bir kadro oluşturduklarını söyleyen Trabzonspor başkanı Sadri Şener, bordo-mavili taraftarlardan, kombine bilet satışına ilgi göstermelerini istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Trabzonspor, bir yılı opsiyonlu olmak üzere dört yıllık anlaşma yaptığı Gökhan Ünal için Trabzon'da imza töreni düzenlendi.

Mehmet Ali Yılmaz tesislerindeki imza törenine, Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener ile bazı bordo-mavili yöneticiler katıldı.

Şener, Gökhan'ı Trabzonspor'a kazandırmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, "göreve geldiğimiz günden itibaren iki yol seçmek durumundaydık. Bir tanesi altyapıdan ve civardan yetişen futbolcular ile bu olayı gerçekleştirmek ama bu zordu. İkincisi ise yarışan, şampiyonluğa aday, kupalara gidecek bir yoldu. Biz Trabzon insanın yapısına uygun olarak, çok çabuk bir şekilde ikinci yolu seçtik" dedi.

Artık transferin çok büyük ölçüde bitirdiklerini ifade eden Şener, "transferlerin yüzde 97'sini tamamladık. Artık transferde gündemden düşmek istiyoruz. Bir ay dinlenmek istiyoruz. Burak transferi de Gökhan'ın alınmasıyla kapandı. Gökhan, iki tane Burak eder" diye konuştu.

Futbol kulüplerinin taraftarsız olmadığına vurgu yapan Şener, kombine bilet satışında patlama beklediklerini söyledi:

"Fenerbahçe taraftarları gibi kuyruğa girerek, Galatasaray gibi rekorlar kırarak satın alınmasını talep ediyoruz. Transferde diğer kulüplerle yarışır hale geldik. Trabzonspor'un büyüklüğünün ifadesi olarak, transferde de rakiplerimizle yarışır noktaya geldik.

"Temmuz ayında kamp var. Kampa kadar transfer gündemini sayfanızdan kaldırın. İnşallah önümüzdeki yıl çok daha iyi bir Trabzonspor izlettireceğiz."

Şener, kulübü ekonomik açıdan düzlüğe çıkarmak için çalışmalarının sürdüğünü de belirterek, "Trabzonspor büyük bir marka. Rahatlıkla borçların altına girer ve çıkar. Gelecek sezonu denk bütçeyle kapatırız diye düşünüyoruz. Trabzonspor, ulusal basında da devamlı bahsedilen bir kulüp oldu. İnşallah arkasını getiririz" diye konuştu.

Trabzonspor'un yeni golcüsü Gökhan Ünal, Trabzonspor'a karşı her zaman sempatisinin olduğunu ifade ederek, "buraya geldiğim için mutluyum. Sonuçta Kayseri'de çok şey yaşadım. Burada da tekrarlamak ve büyük başarılar imzalamak istiyorum" dedi.

Taraftarlara layık olmaya çalışacağını ifade eden Gökhan Ünal, "taraftar, bir takım için çok önemli şey. Taraftar, 90 dakika bizi desteklesin. O zaman daha büyük şeyler kazandırırız diye düşünüyorum" diye konuştu.

Trabzon'da baskı hissetmeyeceğini düşündüğünü kaydeden Gökhan Ünal, "çünkü burada neler yapabileceğimi biliyorum. Trabzon'un yapısını da biliyorum" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious