Şener: Siyaset etik çerçevede yapılmalı

  • Giriş : 18.02.2007 / 00:00:00

Başbakan Yardımcısı Abdullatif Şener, Türkiye'de yapılan siyasetin etik çerçevede gerçekleştirilmesi gerektiğini belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Partililerden siyaseti toplumsal sorumlululuğu ön planda tutularak yapılmalarını istedi.

AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Teşkilatı tarafından Bahçelievler'de bulunan Sosyal Bilimler Lisesi konferans salonunda düzenlenen toplantıda konuşan Bakan Şener, siyasetin etik çerçevede yapılması gerektiğinin altını çizerek, tüm AK Partilileri bu anlayışla hareket etmeye davet etti.

İsmet Özel'in, "Ben hürriyet sözünü sevmem özgür kelimesin severim, sözlükte ikisi aynı anlamı taşısa da özgür kelimesi özün gürlüğünü anlatır" sözlerini hatırlatan Şener, AK Parti çatısında siyaset yapan herkesin "özü gür" olması gerektiğini söyledi. Bakan Şener, "Böylesi bir insan olmanın ise bireysel olarak kişinin ilkelerinin ve ideallerini olmasıyla sağlanabilir. Topluma karşı sorumlu olmakla sağlanır." dedi.

Hırçın siyasetin kimseye bir fayda sağlamayacağına da değinen Bakan Şener, "Hırçın siyaset yaklaşımı hiç kimseye fayda sağlamamıştır. Bizim milliyetçiliğimiz, muhafazakar demokratlığımız, insanların inançlarında ve kültür değerlerindeki milli anlayıştır. Tüm toplum önderleri Anadolu'da dostluğu ve kardeşliği önermiştir. Mevlana, Yunus Emre ve diğer tüm toplum önderleri hep dostluk ve kardeşliği anlatmıştır." şeklinde konuştu. Toplantı çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtsız bırakan Şener, aracına binerek salondan ayrıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious